Veľká Cena Piešťany už tento víkend. Asfalt, cestné moto

Už tento piatok 19.8. sa rozozvučia motory pretekárskych motocyklov na piešťanskom letisku. Pod názvom „VEĽKÁ CENA PIEŠŤANY” v dňoch 19.- 21.8.2016 bude v Piešťanoch pokračovať seriál Medzinárodných Majstrovstiev a Preboru Českej republiky cestných motocyklov na prírodných okruhoch 2016 – Tourist Trophy.

Cena Slovenska

Tento podnik sa uskutoční za zrušený pretek v moravskom Kyjove a po 20-tich rokoch vráti „ hukot pretekárskych motocyklov ” do bývalej mekky slovenského motošportu, na letisko v Piešťanoch.

Možno si spomínate na slávne preteky Cena Slovenska, ktorej éra začala v roku 1958 a celkovo sa uskutočnilo 29.ročníkov týchto nádherných, pretekármi obľúbených pretekov známych po celej európe.

Za celú históriu Ceny Slovenska sa jej zúčastnili pretekári z 26 štátov Európy, ale napríklad aj z Rhodézie, Juhoafrickej republiky, Anglicka a ďalších. Štartovalo tu osem majstrov sveta (niektorí sa nimi stali až po štarte na Cene Slovenska ) – Jim Redman, Gary Hocking, K. Caruters, Eugenio Lazzarini, PierPaolo Bianchi, Walter Villa, Tom Phillis či Stefan Dörflinger.

Medzi svetovými jazdcami sa nestratili ani Slováci. Piešťanci Edo Bertoli, Rudolf Mitošinka či Peter Baláž z Hlohovca, ale i ďalší skvelí jazdci boli medzi špičkovými pretekármi veľmi uznávaní. Počas 29 ročníkov nazbieral v rôznych kubatúrach najviac štartov Bohumil Staša – 36, za ním je s 33 štartmi P. Baláž a R. Mitošinka, ktorý na CS pretekal 31-krát.

Velka Cena Piestan

Na 1.ročník pretekov „Cena Slovenska” sa prišlo do Piešťan pozrieť neuveriteľných 100 000 divákov.

Usporiadateľom podujatia „Veľká Cena Piešťan” je Piešťanský motocyklový klub www.pmkpiestany.skk  v spolupráci z Moto Classic Racing Clubom Kopčany.

Do Piešťan sa chystajú poprední jazdci prírodných okruhov z Českej republiky, Rakúska, Nemecka a ďalších krajín, pričom samozrejme nebudú chýbať ani domáci pretekári.

Po letisku v Piešťanoch sa opäť budú preháňať nielen súčasné motocykle, ale rovnako, ako tomu bolo v minulosti, aj oldtimery. Vypísané triedy sú Klasik do 175 ccm + do 250 ccm + do 350 ccm + do 500 ccm + do 750 ccm a triedy súčasných motocyklov 125 SP, 125 GP, 250 SP, 250 GP, Supermono, Twin, 400 SSP, do 600 ccm, a nad 600 ccm.

Na Veľkej Cene Piešťan si užijete nielen víkend plný pretekania ale i zaujímavý sprievodný program:
Rocková zóna, Acrobatic Paragliding Show, MOTOTV Stunt-Rider Show.

Bližšie informácie môžete nájsť i na webovej stránke www.pmkpiestany.skk  a na facebooku Piešťanský motocyklový klub.

Tomáš Motyčka

PMK Piešťany

email: motycka.pmk@gmail.com

tel.: +421 905 722 290

Veľká Cena Piešťany už tento víkend.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre