Fun Cup 23.5.2016 Asfalt, cestné moto

Obľúbený Fun Cup sa znova jazdil na Slovakiaringu. Nič z toho, čo robí amatérsky motoršport vzrušujúci, nechýbalo. Saniťáci si svoje honoráre poctivo odpracovali, ale všetci nakoniec odišli domov po svojich. Materiálne škody na motorkách boli tiež v únosnej miere, takže srdce nikomu nepuklo. Desivo vyzeral pád v tej rýchlej ľavej na začiatku rovinky, ale aj tento borec to zvládol bez vážnejšej ujmy na tele. Rozhodne bude mať chvíľu o čom rozprávať pri pive.

DSC06747

Účastníci majstrovstiev sveta Jaro Černý a Lukáš Pešek dodávajú Funcupu veľkú vážnosť. Ich pravidelná motoškola robí z tohto podujatia mimoriadnu vec, lebo učiť sa zrýchľovať pod vedením týchto machrov sa nedá každý deň. Už len možnosť ich vidieť a pokecať si s nimi je zážitok pre každého pretekára. Nehovoriac, že každá jedna rada má cenu zlata a je za ňou veľa zodratých gúm.

DSC07500

Dievčence v priliehavých šatočkách robili tiež atmosféru a nie len tak pre nič za nič. Za tie roky, čo Funcup beží, sa veľa ľudí ohromne porýchlilo. Časy, čo niekedy bohate stačili na skupinu B, robia dnes jazdci v druhej polovičke D-skupiny. Konkurencia a súťaživosť robi aj v slovenskom v športe zázraky. Druhý extrém je zas na smiech, keď si očividne vyjazdení chalani, chodia pre poháre medzi začiatočníkov do Déčka. Výkonostne patria úplne inde, ale aj tak sa tam vopchajú. Je to čudné a hlavne berú ozajstným začiatočníkom chuť do pretekania. Je to však neoddeliteľná súčasť motoršportu karpatského typu.

DSC07375

Galériu z Funcupu vám zasponzoroval predajca motoairbagov hit-air.sk, fotky v plnom rozlíšení sú teda zadarmo- stačí napísať.

« 1 of 8 »
Fun Cup 23.5.2016
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre