Rosina v Brands Hatch na 17. mieste Asfalt, autá

Slovenský automobilový pretekár Štefan Rosina skončil v Hlavných pretekoch Sprint Cupu špičkového seriálu Blancpain GT Series na 17. mieste. Spolu s Holanďanom Jeroenom Bleekemolenom bojovali v Lamborghini Huracán GT3 o bodovanú prvú desiatku, keď sa po štarte zo 16. miesta (za umiestnenie v poludňajších Kvalifikačných pretekoch) posunuli už na 13. priečku.

#16 GRT GRASSER RACING TEAM (AUT) LAMBORGHINI HURACAN GT3 JEROEN BLEEKEMOLEN (NLD) STEFAN ROSINA (SVK)

No po úvodných pretekoch roka v Misane sa ani na britskom legendárnom okruhu Brands Hatch nevydarili tímu Grasser Racing (AUT) zastávky v boxoch. Mechanici síce zvládli výmeny kolies v najrýchlejších časoch, no dve z troch vozidiel dostali trest prejazdu boxovou uličkou za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. Medzi nimi aj Štefan Rosina:

„Bojujeme s absolútnou svetovou jazdeckou a tímovou špičkou v kategórii GT3, takže skončiť na 17. mieste nie je vôbec také zlé. No naše ambície siahajú vyššie, tak sa musíme ešte viac snažiť. Oproti Taliansku sa nám tu v Anglicku podarilo zrýchliť, no ešte stále nám chýbajú nejaké desatinky. Verím, že sa nám to postupne podarí dohnať a budeme bojovať o víťazstvá. V Kvalifikačných pretekoch som mal kontakt s jedným Bentley, čo ma trochu spomalilo a 16. miesto bolo maximum. V hlavných pretekoch som striedal Bleekemolena a nepodarilo sa mi pár sekúnd naštartovať auto. No potom som zajazdil slušný čas a je škoda, že preteky neutralizoval Safety Car, možno by som vedel útočiť. No moju snahu zastavil trest Drive Through a bolo po dobrom výsledku. Nevadí, sme optimisti a veríme, že víťazstvá v tejto sezóne na nás ešte čakajú,“ povedal po pretekoch Štefan Rosina.

IMG_1337 (2)
Tretie kolo Blancpain GT Series Sprint Cup sa pôjde v prvý júlový víkend na nemeckom Nürburgringu.

Rosina v Brands Hatch na 17. mieste
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre