Aby sa gripy nepretáčali Tip/Test, Tip/Trik

Mnohé cestovné motorky majú gripy prilepené vulkanizáciou od výroby a poväčšine vydržia viac ako motorka. Šanca, že sa začnú krútiť je minimálna.  Na kroskách však už nikto nemá originál. Gripy sú v motokrose spotrebný materiál. Jazdí sa aj v daždi a viacerým sa už stalo, že zdvihli motorku a grip ostal zapichnutý niekde v blate. Na okruhovke sa tiež nejde dobre, keď sa grip pretáča alebo “vyzúva”.

Gripy sa dajú samozrejme aj zalepiť, ale to je len časť riešenia. Oceľový drôt o hrúbke 0.7- 0.8mm nestojí veľa, motorku zaťaží o 0kg a zaberie to akurát 5 minút roboty. Je to také jednoduché, že to zvládne každý. Lepidlo a drôt je ideálne riešenie. Môže byť aj obyčajný Chemoprén. S troškou lepidla sa grip ešte aj ľahšie nasadzuje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spôsobov je habadej. Niekto dáva drót na 3 miesta, niekto na 2. Niekto omotáva drót 2-krát a niekto len raz. Každému podľa gusta. Všetko má svoje výhody. Veľa gripov už ma vlisované drážky na drót, tak ani netreba veľmi váhať, že kde ho umiestniť.

Omotať drótik a zakrútiť ho nie je ťažké. Niekto to zvládne aj s obyčajnými kombinačkami a niekto potrebuje extra náradíčko. So špeciálnymi kliešťami to samozrejme ide rýchlejšie a ľahšie, ale nie je to nutnosť.

20150615_181511

Najdôležitejšia vec z celého procesu je ukončenie. Odstrihnete drôt aspoň na dĺžku 5mm, aby sa dal aj trochu zahnúť a lepšie zapichnúť do gripu. Niekto zapichuje drôt hore, niekto dole a niekto vodorovne. Ja to zakončujem tak, že odstrihnutá časť smeruje tam, kde sa otáča plyn. V prípade, že sa aj ostrý koniec drôtu vytiahne z gumy, tak sa nezapichne do ruky. Nikomu nie je príjemné pichanie v prstoch pri pridávaní plynu, Nehovoriac o tom, že chcete šáhnuť po brzde a pridáte si plyn, lebo sa drótik zapichol do rukavice… tam už ozaj končí sranda. Čiže, v prednej časti gripu sa zahne drôt do hora a v zadnej časti do dola- podľa toho kde sa rozhodnete mať ukončenie.

Aby sa gripy nepretáčali
1 vote, 1.00 avg. rating (55% score)

Komentáre