Crash test kombinézy v 160 km/h. Asfalt, cestné moto, Tip/Test, Tip/Trik

Chlapíkovi predomnou zahaprovala motorka, tak znovu idem na 3. miesto. Moje potešenie ale trvalo ukrutne krátko, lebo zboku prišiel náraz. Stihol som si ešte zanadávať a už letím “na supermana”. Aspoň myslím, že tak, lebo udalosti naberajú úžasné zrýchlenie. Neviem či sa mám báť viac dopadu alebo tých 30- 40 motorkárov za mnou. Padám na rameno a hlavu, stihnem si uvedomiť aká obrovská sila ma hodila o zem. Okrem toho, že som úplne bezmocný a lietam ako namočená handra, tak mi aj ruplo v ramene. Chvíľku ešte kolotoč, stále neviem čo sa so mnou deje a už som v kačírku. Prvý pokus postaviť sa na nohy ešte nevyšiel. Zapichol som sa hlavou do štrku. Narýchlo kontrolujem ruky, nohy- nič nebolí. Podľa pocitu v ramene by som však mal mať zlomenú kľučku, ale rukou viem bez problémov hýbať.

štart

Hlavne to nepoložiť!

Prichádza sanitka, tak utekám ku nej. Milí chlapíci a im patrí moje prvé poďakovanie. Kontrolujú, či nie som v šoku a tak… V akom šoku? Práve som prišiel o 3. miesto na požičanej motorke, v čisto novej kombinéze a ich zaujíma moje duševné rozpoloženie. Jasné, že som v šoku- sklamaný a nahnevaný na celý svet- ukradli mi 3. miesto! Už nikdy nebudem môcť získať pohár v prvých pretekoch. Pocit, keď boli predomnou len dvaja a ja som sa ich dokázal držať, je silnejší ako čistý heroín. Veľmi dlho si ho budem pamätať. Feťáci netušia, čo je skutočne dobrá vzorka.

Arai RX-7 Corsair

Arai RX-7 Corsair

Iné som však chcel. Napriek značnej rýchlosti, oficiálne 140-160km/h, mi takmer nič nie je. Vyhodená kľučka, na boku popálenina veľkosti dlane a na malíčku smiešna odrenina. Nič viac. Nejde mi do hlavy, že nie som potrhaný na franforce.

Prvé, čo ma prekvapilo, že helma je v jednom kuse a, že nemám otraz mozgu. Prvý náraz bol ohromujúci, ale hlava bola ako v perinke. Arai RX-7 Corsair nemá v sharp teste najviac hviezdičiek, ale ja na ňu nedám dopustiť.  Z motokrosu som zvyknutý padať a zažil som aké to je dostať pecku do hlavy, že človeka napne na vracanie. Neviem ako to tí Japonci robia, som im však za túto helmu nesmierne vďačný. Pýtajú nekresťanské peniaze, ale hlava mi je hodná viac. Helma drží pokope a teoreticky stačí vymeniť len priezor, ale ja som ju radšej dal do vitríny. V showroome RTauto sa teší pozornosti návštevníkov a ja mám teraz dosť času vyberať novú.

Klokania kožka vydržala, ale streč na hrane malíčka už nechcem

Klokania kožka vydržala, ale streč na hrane malíčka už nechcem

Rukavice som mal CA RED od MBW. Klokania koža, karbónové protektory, aj cena fajnová, tak som sa na nich ulakomil. Nevšimol som si, že ochrana vonkajšej strany malíčka je úplne slabá. Toto je jediná vec na ktorú sa môžem sťažovať. Kúsok mäsa z 2 prstov som nechal na asfalte Slovakiaringu a už viem, že rukavice jedine s poriadnou ochranou malíčka. Nemám dôvod neveriť tomuto českému výrobcovi lebo boľačka nestojí za reč, akurát vyskúšam iný model. Najradšej by som bol keby tento začali robiť s poriadnou ochranou malíčka. Vôbec sa nepamatám ako mi lietali ruky, ale fotkách vidno, že všetky karbónové chrániče si na seba zarobili- na prstoch, na hánkoch a dokonca aj na predlaktí. Nebyť ich, tak by som dnes ešte nepísal. Rukavice sú už nepoužiteľné, ale moje ruky boli od prvej chvíle po páde plne funkčné. Pri pohľade na hlboké zárezy do supertvrdého karbónu premýšľam, čo by bolo, keby boli rukavičky bez neho.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

MBW Kalera ešte poslúži

Kombinézu som mal tiež úplne novú a tiež od MBW. Touto cestou sa im chcem oficiálne poďakovať. Ostal som neškrábnutý. Jeden jediný šev sa nepredral. Podľa toho ako sú doohýbané titanové chrániče na ramenách, tak sa dá urobiť predstava, aký silný náraz to bol. Dokonca na obidvoch stranách. Nejakým spôsobom sa predrala streč na vnútornej strane kolena, to si vyžiada opravu a ešte golier. V tej súvislosti mi nejde do hlavy, že krk mám bez škrabancov. Mal som rolák, ten je dotrhaný tiež, ale nabudúce si dám pre istotu nákrčník. Nemyslel by som si, že golierom budem šúchať o asfalt. Na rozdiel od rukavíc, kombinéza za 3 stovky si veru ešte pojazdí.

SAMSUNG

Kľučku vyšklblo z lopatky, tak ju bolo treba zošroubovať kúskami titanu. To bola robota pre Dr. Patrika Mihoka– a ďakujem aj celému personálu traumatológie z trnavskej nemocnice. Ešte aj tej sestričke čo mi nasadzovala narkózu. Meno neviem, videl som len veľké modré oči 😉 Človek zaspí a zobudí sa zrepasovaný. Až mi je ľúto, keď vidím ako sa u nás nadáva na zdravotníctvo. Rišo Vereš poradil a vybavil lekára.

Ďakovačka pokračuje. Zdravoťákov z Falck som spomínal. Rovnako ma potešilo, že medical centrum na Slovakiaringu nie je žiadna diera a aj keď sa jednalo iba o Funcup, tak sa o mňa postarali ako u Dr. Costu. Keď ma došiel kuknúť Peter Šurina zo Slovakiaracing, tak si hovorím, že o tom treba napísať. Fakt ma to potešilo, že ma nenechali len tak napospas osudu,  postarali sa aj o motorku a, že vlastne aj na Slovensku môže niečo dobre fungovať.

kamienkov sa našlo dosť

štrk som zobral nechtiac

Bučkov tím Venimex Racing99 pripravil parádne hospitality a kamarátsku pomoc pred a po, ale pohár bral nakoniec len Juro Maráček. Braňovi Švrčkovi som rozbil motorku, tak si ani nezapretekal. Ešte sa aj tvári, že sa nehnevá. Jemu teda patrí najväčšia vďaka. CBR600RR bola nachystaná jak na MotoGP, aj s komplet servisom a radami. Dobre sa jazdí, keď tlmiče fungujú, gumy majú správny tlak, teplotu… Myslel som, že už budem jazdiť len na kroskách, o cestných pretekoch som nerozmýšľal, ale zapáčilo sa mi to viac ako som čakal.  Dášine aloe vera mi tiež dobre padlo. Robo ma bol zobrať z nemocnice… Je radosť mať okolo seba toľko dobrých, šikovných ľudí.

s10417815_10204335675251742_3922934539010577461_n

Kým sa hrám na pacienta, tak Švrgo už dal motorku znova dokopy.

Je tu ešte jedna vec, aj keď som doteraz váhal, či áno, či nie, tak bez airbagu už na okruh nepôjdem, zachránilo by ma to od péenky. Jeden moment, zrazu treba mať okolo seba veľa ochotných ľudí a to som nespomínal ani mojich príbuzných, bez ktorých som si nevedel obliecť ani tričko.

Foto: Braňo Švrček

Crash test kombinézy v 160 km/h.
6 votes, 4.50 avg. rating (90% score)

Komentáre