Umri ako chlap! Tip/Test, Tip/Trik

Motorky nie sú pre sofťákov, kto sa chce voziť bezpečne, si predsa kúpi auto. Nikoho by dnes nenapadlo ísť k predajcovi áut a povedať mu: „dajte mi to auto o 3.000,- Eur lacnejšie a airbagy, ABS a ESP si nechajte, lebo ja jazdím opatrne. Ja to nepotrebujem!“ Ako reagujete na tieto slová keď ich čítate? Čo by ste si o takom človeku pomysleli? Sadli by ste do kamarátovho auta bez airbagov a išli by ste ním na dovolenku do Chorvátska?

130km/h. Hmotnosť jazdca 80kg… Tak mi niekedy napadne, čo tak kúpiť polovicu prasiatka a v rýchlosti 90km/h ju vyhodiť z okna auta tak, aby sa rozpleštila o strom pri ceste. Aký by bol výsledok?

Vyhláška nám dáva povinnosť nosiť prilbu. NIČ VIAC! Nové motorky sa musia dodávať sériovo s ABS. NIČ VIAC. Motocyklová technika je úžasná! Neskutočná. Paralelou jej je len letecký alebo kozmický priemysel. To čo dnes motorky dokážu v oblasti aktívnej bezpečnosti je neuveriteľné. Podvozok je neuveriteľne stabilný za každých okolností. Prebytok výkonu ťa rýchlo dostane z nebezpečnej kolóny a vďaka vysokému výkonu stráviš v protismere pri predbiehaní len okamih. ABS, Kontrola trakcie, antihopingová spojka, zmena palivovej mapy podľa vonkajších podmienok (Wet). Úžasné veci, ktoré už určite zachránili neskutočný počet životov. Lenže je tu jeden handicap, ktorý nikdy nevymažeme.

V oblasti pasívnej bezpečnosti nám motorka neposkytuje vôbec nič. Žiadna deformačná zóna, žiadne bezpečnostné pásy, žiadne airbagy. Na motorke si to len ty a prekážka o ktorú sa rozbiješ. Všetky prvky pasívnej bezpečnosti okrem prilby sú otázkou tvojho rozhodnutia. Prilba, kombinéza alebo bunda a nohavice, rukavice, čižmy. Pár krát som o asfalt sekol. V časoch Pionierov a Simsonov to bolo o tom, že kamienky som si vytláčal z dlane týždeň. Švihol som o asfalt aj na veľkej motorke. Raz s ľahkou výstrojov v 60tke a raz asi v 130tke oblečený v komplet výstroji. PECKA! Kým prvý krát som si zlomil kľúčnu kosť, druhý krát som nemal ani škrabanec. Áno, kombinéza skončila, rukavice tiež. Mal som obrovské šťastie. Nevrazil som do žiadnej prekážky. Žiadne auto v protismere. Žiadny pätník. Čisté šťastie od pána Boha. Bolo to ako pád na okruhu – v bezpečnom prostredí bez cudzích predmetov.

To ale nijak neznižuje môj úžas nad kvalitou dnešnej výstroje. Pokiaľ nevrazíte do pevnej prekážky, ste úplne v pohode. Odnesie to výstroj a motorka a vy budete v podstate vysmiaty. Keď pozerám Moto GP a vidím Lorenza ako vstáva zo zeme s nafúknutou hornou časťou kombinézy… Žasnem nad tým čo pre nás múdre hlavy dokážu vymyslieť. Práve tento pohľad ma donútil hľadať niečo, čím budem minimalizovať následky pádu. Niečo čo mi dá väčšiu šancu prežiť, resp minimalizovať aj tie menej ťažké zranenia, ktoré by mi znemožnili ísť zajtra do práce alebo napísať tento článok.

haakcia

No a niečo som našiel. Je to Airbag a pochádza z krajiny špičkových technológií a nadpozemskej kvality. Z Japonska. Hit Air. Motocyklový airbag na viacnásobné použitie. Cena? Menej ako kompletná výstroj. Čo vám poskytne? 5 až 6x zníži pravdepodobnosť vážneho zranenia kŕčnej chrbtice. Štatistiky hovoria, že 90% smrteľných nehôd ide na vrub zranenia hlavy, kŕčnej chrbtice a oblasti hrudníku. Lenže nie je to len o záchrane života. Ja chcem ísť zajtra do práce a pozajtra na motorku a potom zase niečo majstrovať do garáže. Nechcem doma sedieť a nadávať, že sa nemôžem ani zasmiať bez toho aby to nebolelo. Takže aká je cena ktorú som ochotný zaplatiť za to, aby som mohol normálne fungovať a pritom odmietať myšlienku, že motorka je nebezpečná?

Hit Air je dodávateľom japonskej, francúzskej a španielskej polície. Systém vyvinuli v 1995 a na trh v EU sa dostal v roku 2000. Je dodávateľom pre talianskeho výrobcu motooblečenia Spidi (Ducati Corse) atď… 10.5.2015 boli dva kľúčové výrobky predvádzané v spoločnosti RTauto Piešťany. Nechcem sa tu rozvádzať o tech detailoch. Tie si nájdete na internete. Píšem tento článok preto, aby som ponúkol podobne uvažujúcim ľuďom ako som ja alternatívu o ktorej možno nevedeli. Niekto z Japonska nám ponúkol prostriedok na prežitie.

Nepoznám nikoho, kto by nespadol z bicykla. Rovnako nepoznám nikoho, kto by nespadol z motorky. Otázkou nie je či, ale kedy a ako. Bohužiaľ, motorka je adrenalínová zábava a ako taká prináša obrovské riziká. Zlomeniny, práceneschopnosť, opakované návštevy lekárov… Keď sa to stane, čo len banálna zlomenina, až vtedy si uvedomíme do dôsledkov, ako relatívne jednoduché zranenie zmení kvalitu života, o finančných stratách ani nehovoriac.

hamuster

Roky sledujem vývoj v oblasti bezpečnosti na cestách. Výkladnou skriňou bezpečnostných technológií je automobilový priemysel. Pojem ako aktívna a pasívna bezpečnosť je niečo, čím sme už desaťročia masírovaní. Nie je to tak dávno, čo Airbag alebo ABS boli predmetom príplatkov pri kúpe auta. Dnes už ani nevieme, že pár tisíc eur z hodnoty auta predstavuje balík ochrany posádky. Aj zákon jasne vymedzuje povinnosti výrobcov áut. ABS, Airbag… Zajtra sériové ESP bez rozdielu triedy vozidla. Bezpečnostné nárazové skúšky v rámci schvaľovacieho procesu nového modelu… Koľko životov tieto veci zachránili? To je len jedna z možných otázok. Tá najsilnejšia. Mňa by ale zaujímala odpoveď na inú otázku. O koľko sa skrátil čas liečenia? Koľkí ľudia sa mohli vrátiť bez handicapu do bežného života? Na toto sa odpoveď asi nájsť nedá.

Umri ako chlap!
4 votes, 5.00 avg. rating (98% score)

About Author

Švrgo916

Ducati 916 a Subaru Impreza

    Komentáre