Testovanie Öhlins- časť 1.- rýchlici lámu kosti Motokros/Enduro, Terén, Tip/Test

TTX22 a TTX44 MkII

TTX22 a TTX44 MkII

Zvykne sa vravieť, že ku nám sa do predaja dostáva len druhotriedny tovar, že sme nezaujímavý trh a obzvlášť v motorsporte je prekvapením ak sa dostaneme k nejakým novinkám. Nie vždy. Na tieto testy poslali zo Švédska tlmiče modelov 2014. Zaujímavé na tom je to, že boli vybavené fičúrkou nazvanou “top-out spring”. Nielen, že to ešte nie je zaradané do sériovej výroby, ale systém je stále v štádiu testov. Len sa rozhoduje ako presne to bude vyzerať. Technici svorne potvrdili, že to nie je pre-production verzia, ale pre-preproduction. Keďže sa v Šenkviciach objavilo aj niekoľko mimoriadne rýchlych jazdcov, tak Švédi test nebrali len ako predvádzačku nových modelov, ale boli veľmi zvedaví aj na odozvu pilotov. K podrobnostiam sa dostanem v druhej časti článku.

výmena tlmičov

výmena tlmičov

Tlmiče teda testovali prvotriedni strelci. Prvý na listine bol Jaromír Romančík so Suzuki RMZ450. Pretekal aj v Amerike a dostal sa k polotovárenským tlmičom Kayaba. Veľmi pochvaľne sa o nich vyjadroval a podľa jeho slov mu urobili rozdiel 6s na kolo. Od Öhlins testoval predok aj zadok.

Malo to nasledovný priebeh: 2 kolá na šenkvickej trati a do depa. Pár kontrolných otázok od švédskeho technika Chrisa Nilssona, zopár klikov na tlmičoch a zas 2 kolá. Zase niekoľko otázok, tentokrát už presne mierených, klik sem, klik tam a zas 2 kolá. Pridať 10ml oleja do každej “nohy” a zas 2 kolá. Posledná fáza už bola 1 klik, aj to len na 1 “nohe” a na moje potešenie jazdec bol schopný cítiť aj popísať rozdiel.

J. Romančík a Ch. Nilsson

J. Romančík a Ch. Nilsson

Otázky boli najprv len všeobecné. Pritvrdiť, zmäkčiť?- trochu? trochu viac? o veľký kus? alebo úplne zmeniť nastavenie?

Neskôr otázky- je motorka nahnutá viac dopredu alebo dozadu? Chris zdôrazňuje, že je superdôležité nájsť a nestratiť rovnováhu medzi tlmičmi- musia fungovať ako celok (teóriu, ale pozná každý, horšie to je s realitou).

A nasledovali už veľmi presne mierené otázky. Ako sa to správa na hrboch pri brzdení, ako na výjazdoch pri pridanom plyne, ako drží smer na rovine, ako presne sa s tým dá triafať do zákrut, akú veľkú trakciu má guma…

pridať 10ml oleja je chlapská robota

pridať 10ml oleja je chlapská robota

Jardo si z Ameriky priniesol výbornú angličtinu a v motokrosovom žargóne sa cítil ako doma. Značne to urýchlilo dosiahnúť pokrok v nastavovaní. Žiadna otázka ho nezaskočila a presne na nich vedel odpovedať. Na prvý pohľad sem neprišiel z povinnosti, ale snažil sa zistiť čoho sú nové tlmiče schopné. Toľko skúšal koľko znesú, že… jasné, že hodil držku. Takú že kvôli naštiepenej kosti musel vynechať plánovaný ADAC MX Masters.

Jardo však aj tak v eufórii doletel do depa a bez toho, že by sa ho niekto niečo pýtal kričal: “Ty krávo, to fakt funguje, je to supr.”

Petr Michalec, 7. miesto MX3

Petr Michalec, 7. miesto MX3

Ďalší v poradí bol Petr Michalec s Hondou CRF450. Ten istý Michalec, čo v seriáli MS MX3 skončil na 7. mieste a bol tímovým kolegom aktuálneho majstra sveta Klemena Gerčara. Testoval len predné vidly. Rád by vymenil vzduchové KYB za Öhlins. Japonská technológia sa mu zdala byť ťažko nastaviteľná. Na otázku, aký bude rozdiel ak použije len cartridge Öhlins a rúry od KYB. Odpoveď technikov bola, že ak sú púzdra dostatočne pružné, tak to bude nerozoznateľné, ale v pripade tuhších púzdier odhadovali rozdiel na 5- 10%. Z hlavy nevedeli povedať ako sú na tom s tuhosťou púzdra používané Hondou. Lubor Kaňa k tomu dodal, že v prípade použitia japonských púzdier nebude ale životnosť tlmiča rovnaká ako originál Öhlins. P. Michalec mi však povedal, že za ten cenový rozdiel to stojí.

Keď technici vyzvedali pripomienky do zápisnice, odpoveď P. Michalca bola: “Trochu mi vadí, že tlmiče musím vrátiť.”

Jakub Hruška s Öhlins

Jakub Hruška s Öhlins

Zo slovenského majstráku testovali Jakub Hruška na Suzuki RMZ250, ktorý je pred posledným pretekom na čele tabuľky MX2 a z MX2junior Radoslav Matula. Jakub testoval len predky a Rado na svojej Kawasaki KX250F celý komplet. Žiarili spokojnosťou a na všetky otázky mali odpovede s pozitívnym hodnotením. Obaja sa cez víkend zúčastnili pretekov MS MX3, tak trať mali perfektne najazdenú v plnej paľbe a vedeli ľahko porovnať, čo je lepšie. Keď sa však už aj technik tváril k odpovediam nedôverčivo, tak prišiel tréner R. Matulu- Marián Duchoň a uviedol situáciu na pravú mieru: “Povedz mu, že sme boli o 4s na kolo rychlejší ako v pretekoch a keby sme stihli odjazdiť viac ako len 6 kôl, tak ideme s časom ešte dole.”

Jardo Romančík ešte nevedel, že kosť je prasknutá

Jardo Romančík ešte nevedel, že kosť je prasknutá

Bol som prekvapený, že aj pre pilotov takéhoto kalibru to bol prvý kontakt s Öhlins. Myslel som si, že na takejto úrovni už má každý všetko vyskúšané. Na druhej strane, čakal som takýto priebeh testu a veľkú profesionalitu od tejto legendárnej firmy. Tým však pre mňa ako “spisovateľa” vznikol dosť vážny problém ako vzbudiť dôveryhodnosť u čitateľa, keď všetko perfektne funguje. Som preto rád, že som mohol uviesť mená ľudí, ktorí sú v motokrosovom prostredí známi, takže sa dá overiť, či to tak bolo alebo nie. Nech mi je odpustené, ale aj v prípade Öhlins a chlapcov z MS, veciam verím na 100% až keď si ich vyskúšam na vlastnej koži. Tak sa aj stalo. Pokračovanie v 2. časti.

Testovanie Öhlins- časť 1.- rýchlici lámu kosti
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre