Tomáš Šimko: pád, bezvedomie, ale nezranený idem ďalej… Motokros/Enduro, Terén

MX3

MX3

Vyjadrenia jazdcov po Veľkej cene Holandska. Treba povedať, že motokrosári nie sú cukrové panenky…

Tomáš Šimko, KTM:

MK105, TŠ50

MK105, TŠ50

Trať bola veľmi ťažká, piesková, čo mi moc nešlo a popravde to my Slováci ani moc nevieme, ale snažil som sa byť čo najlepšie. Som rád v prvom rade, že som sa dostal do pondelkového závodu. Prvú jazdu som vyštartoval, cca 20. miesto, ale začali mi tvrdnúť ruky, tak bolo nakoniec 27. Druhú jazdu som mal veľmi škaredý pád po štarte keď ma dvaja jazdci zamnou prešli a ostal som chvíľku v bezvedomí, ale som rád, že nie je nič zlomené a že sa môžem pripravovať na ďalší závod GP. A chcel by som veľmi poďakovať celému môjmu tímu Slovakia MX Profi team, pánovi Richtárikovi a všetkým ktorí sa na tíme podieľali!

 

E. Bobryšev, Honda:

štart MX1

štart MX1

Bol to dobrý víkend, nanešťastie teploty boli pod nulou. Trať bola zmrznutá, nepredvídateľná, nebezpečná na preteky. Bolo treba veľmi citlivo narábať s plynom. Celkovo som bol tretí, som šťastný, je to už dlho, čo som stál na pódiu. Na začiatku som bol nervózny, keď som bol na prvom mieste, pretože si na to znova musím zvykať. V obidvoch jazdách som dal holeshot, čo ma poriadne nabudilo. V prvej jazde som mal dobrý rytmus a skončil som druhý, cítil som sa fyzicky dobre a nebol som tak ďaleko od Tonyho. Ale v druhej jazde som robil chyby, nevedel som si nájsť stopu. Nemohol som na to zatlačiť, lebo som nemal rytmus. Potom som spadol pri obiehaní jazdcov o kolo a stratil som čas ako som dobiehal Strijbosa a už som len došiel na 4. mieste.

K. Strijbos, Suzuki:

KS22

KS22

Rozprávka o 2 odlišných pretekoch- mal som dobrý štart, v prvom okolo 5.- 6. miesta. Na začiatku som to skúsil “miešať”, ale už v 3. kole mi stvrdli ruky. Mal som ťažkosti sa vôbec držať, išlo ma z toho poraziť. Nebol som vôbec unavený, iba som nebol schopný na to pritlačiť. Vedel som, že s takými tlmičmi nemôžem ísť stopu akú chcem. Hovoril som s Frankom o nastavení a on skúsil niečo drastické, čo pre mňa fungovalo v 2011, keď som išiel s tímom na divokú kartu. Patrí mu veľká vďaka, pretože to bolo o veľa lepšie- lepšie som si mohol s motorkou robiť, čo som potreboval. Škoda, že sa nám to nepodarilo vyriešiť pred prvou jazdou, pretože som dnes mohol byť na pódiu. Určite som na to mal rýchlosť. Aj tak je dobré byť medzi prvými troma. Chcem poďakovať tímu za podporu, každý sa veľmi snažil, aby sa to dnes obrátilo na dobro.

Tony Cairoli, KTM:
Trať bola veľmi tvrdá. V hlave máte, že je to piesok, ale niektoré hrby boli ostré a urobil som zopár chýb na začiatku druhej jazdy po tom ako som prvú ľahko vyhral. Prvých 15 minút som nevedel chytiť rytmus, ale posledné kolo bolo moje najlepšie a nakoniec sme s Kenom takmer potrebovali cieľovú fotografiu.

Ken de Dycker, KTM:
Obaja sme mali dobrý štart, a keď Tony urobil chybu, tak ma nechal predbehnúť ho. Skúšal som zachovať pokoj, ale začalo ma šmýkať a motorka ma vykopla. 2 kolá som potom bol ako omámený. Bolo tam miesto, kde by som mohol predbehnúť Bobryševa, ak by som bol bližšie. Chýbalo mi však ešte 1 kolo. Druhá jazda bola fakt ľahká, ale aj tak som v polovici a ku koncu urobil pár chýb.

MX3

MX1 a MX2

Tomáš Šimko: pád, bezvedomie, ale nezranený idem ďalej…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre