Lotus Praga T128- vtip? Asfalt, autá

Lotus Praga T128

Lotus Praga T128

V našich končinách môže táto kombinácia značiek znieť smiešne, ale takýto pretekársky stroj pre triedu LMP2 vo vytrvalostných majstrovstvách sveta WEC naozaj existuje. Treba si zvykať, že Praga to nie je len V3S.

Po tom, čo česká spoločnosť Praga kapitálovo vstúpila do motokárovej firmy Intrepid, začala vyrábať podvozky pod vlastnou značkou. A nie hocijaké, keďže fabrický jazdec Bas Lammers sa stal minulý rok majstrom sveta v najprestížnejšej motokárovej triede KZ1.

Bas Lammers

Bas Lammers

Prvé čo človeku napadne je, že Lotus postavil auto a Praga dodala nálepky na kapotu, ale nie je to celkom tak. Český výrobca dodáva aj motory.

Trochu viac svetla prináša aj informácia, že jedným z jazdcov tímu je Ján Charouz- rezervný a testovací jazdec Lotus F1 Team, ktorý mimochodom v roku 2009 vyhral 24h Le Mans s Aston Martin LMP1. Na celom projekte sa podieľali firmy Kodewa, Lotus, Gravity Charouz Racing a Praga. Vývoj auta má na starosti Romulus Kolles a za celým projektom stoja Patrick Louis (Lotus F1 Team), Antonín Charouz (Charouz Gravity Racing) and Petr Ptáček (Praga).

V aute číslo 32 sa bude mladý Charouz striedať s Nemcom Thomasom Holzerom a Rakušanom Dominikom Kraihamerom. V druhom bude posádka Vitantonio Liuzzi, James Rossiter, Kevin Weeda.

Praga R1

Praga R1

Okrem veľmi zaujímavého autíčka Praga R1, je pre nás potešiteľné, že v ponuke majú aj Attack R4, čo ak sa nemýlim, bol pôvodne slovenský K1 Attack.

Sezóna začína 14. apríla v Silverstone. Budúci rok sú plány vstúpiť do triedy LMP1.

Lotus Praga T128- vtip?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre