Prodrive a rallycross? Asfalt, autá

Kompániu Prodrive a Davida Richardsa pozná dosť ľudí, ale pre istotu pripomeniem zopár detajlov.

zbierka úspechov

zbierka úspechov

Ročné tržby 100 miliónov GBP, zamestnáva 700 ľudí v Británii, Austrálii, Indii a Číne. V rally získali 6 titulov majstra sveta, 5 titulov BTCC, 3-krát vyhrali 24h Lemans…
To nie je garážová firma, čo namontuje tlmiče Ohlins, brzdy Brembo, prípadne ešte ostrú vačku a idú vyhrávať.
Čo je však naozaj zaujímavé na tejto spoločnosti, že keď jazdili v BTCC, tak o tento šampionát mali záujem fabriky a piloti z celého sveta. Keď vyhrávali so Subaru, tak bol okolo rally taký ošiaľ ako nikdy a z nevýraznej japonskej továrničky sa stal kult z ktorého Japonci ťažia dodnes. Keď boli v F1, tiež sa mi zdá, že vtedy to malo akosi viac šmrncu ako dnes.
Prejdem k veci. V Prodrive zvažujú, že budú stavať aj autá na rallycross. Majú výborné meno, vývoj ich nebude stáť veľa, lebo majú hotové Mini WRC, ktoré ukázalo svoje kvality v rally. Keď to preženiem, tak stačí vybrať restriktor z turba a auto je “race ready”.
Konkurencia? “Veškerá žádná!” V rallycrosse väčšinou jazdia autá vyradené z rally, ktorým zvýšia výkon, hovorí sa o cca 600k. Alebo domáce, viac-menej amatérske prestavby.
Prečo o tom hovorím? MS rally je len slabý odvar toho, čo bolo v 80-tych a 90-tych rokoch, povedzme až do 2005. F1 je už len reklamný business a bulvár. Radšej o tom čítam ako pozerám preteky.
Naproti tomu rallycross sa ide na prekoňovaných štvorkolkách, na trati o málo väčšej ako motokárová dráha, takže divák má prehľad, čo sa deje aj bez TV prenosu. Časť je asfalt, časť šotolina. Priame súboje na trati, údesná akcelerácia, šmyky, havárie… Strašne veľa predpokladov na divácky úspech a predsa tomu dačo chýba.

Petter Solberg je jedným z najpopulárnejších automobilových pretekárov sveta, takže jeho vstup do tejto disciplíny určite zvýši záujem. Prezývku Hollywood nezískal bez príčiny. No a vstup superprofesionálneho Prodrive, hoci aj len ako dodávateľa techniky by mohol byť ďalším výrazným krokom napred.

L. Doran v Mini WRC

L. Doran v Mini WRC

Európsky vicešampión v kategórii Supercar Liam Doran testoval upravené Mini WRC od Prodrive na úvodnom podniku tohoročných britských majstrovstiev v rallycrosse.
Paul Eastman, šéf vývoja rally v Prodrive k tomu hovorí:
“Sme tu aby sme zistili aké je auto rýchle v porovnaní so Supercars. Auto je pripravené ako na preteky WRC, 1600ccm motor, 33mm restriktor na turbo. Akurát sme ho odľahčili podľa špecifikácii Supercar. Najviac sa obávame výkonu. Všetci hovoria, že majú 600k a my máme len 300. Je to však pre nás dobrý základ a môžme porovnávať aj na iných tratiach v Európe a Amerike.”

monster na diskoch ;-)

monster na diskoch 😉

 

L.Doran strácal sekundu na kolo, čo sa pri polovičnom výkone auta nezdá byť vôbec zlé.
P. Eastman pridáva to najdôležitejšie:
“Potrebujeme byť pripravení na vstup do rallycrossu. Tento šport ide viditeľne dopredu. Je možné, že o pár rokov to naberie rozmery WRC alebo aj väčšie a my chceme byť toho súčasťou.”
Mne sa vám to akosi pozdáva. Toto by z rallycrossu mohlo urobiť najzaujímavejšiu automobilovú disciplínu. Myslím, že zrovna v Prodrive majú na to čuch.

Prodrive a rallycross?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre