Kevin Schwantz verzus Circuit of The Americas Asfalt, cestné moto

Circuit of The Americas

Circuit of The Americas

V Amerike majú tento rok hneď 3 razy MotoGP. K dobre známym okruhom Laguna Seca a Indianapolis sa pripojil aj úplne nový COTA- v Texase. Okruh stál 400 miliónov dolárov a pri takej sumičke sa dokážu rozkmotriť aj najlepší kamaráti. V štáte, kde strieľajú ľudí za vstup na cudzí pozemok, je teda slušná pravdepodobnosť, že sa niečo udeje.

Ústrednou postavou celého projektu bol miláčik publika, majster sveta z roku 1993 Kevin Schwantz. Famózny jazdec, ktorého okrem Wayna Raineyho zbožňuje každý, čo ho videl pretekať.

Kevin je tiež z Texasu a neexistoval lepší človek na propagáciu a získanie dôveryhodnosti projektu (asi ani najznámejší Texasan George Bush nie). Záujem bol aj zo strany promotéra MotoGP Dorna a podpísali s Kevinom 10-ročnú zmluvu na poriadanie pretekov.

Lenže pred dostavbou sa na okruhu vymenili ľudia a tí si povedali, že Schwantza už nepotrebujú. Kevin má teda zmluvu, ale nemá okruh. Predstavitelia COTA sú teraz hustí lebo už majú vo vrecku F1, tak troška rizika neuškodí a uzatvorili novú zmluvu priamo s Dornou. Záležitosť teda skončila pred súdom.

Celá vec dostala “malomestský” charakter na nedávnych testoch Hondy a Yamahy. Kevin sa objavil na okruhu ako poradca amerického jazdca CRT Blake-a Younga a Stefana Bradla. Majster-nemajster, ochranka eskortovala Kevina Schwantza z okruhu s obvinením zo vstupu na cudzí pozemok a s vyhrážkou, že ho nechajú zatknúť ak by sa znovu pokúsil prísť. Schwantz sa obhajuje, že mal pozvanie od tímov LCR Honda a Attack. COTA tvrdí, že Kevin sa s nimi súdi a preto ho nemusia púšťať na súkromné testy hoci aj tímov.

revin Kevin

revin Kevin

Jedna teória hovorí, že je to celé spískané oddelením PR. Bolo by to dosť riskantné, lebo Kevin Schwantz je stále mimoriadne obľúbený. Na druhej strane, “revin Kevin” bol obľúbený pre jeho “bad boy image”, neznamená to teda, že v takto komplikovanej záležitosti mu ľudia automaticky budú držať stranu. Obzvlášť, keď ide o peniaze. Fejsbúková stránka https://www.facebook.com/BoycottCotaMotogp o bojkotovaní podujatia MotoGP  nemá ani 300 lajkov.

Síce netuším kto má v tejto záležitosti viac pravdu, ale viem presne koho plagáty som mal rozvešané po garáži a bol by som nerád keby Kevina vystrnadili z MotoGP.

Kevin Schwantz verzus Circuit of The Americas
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre