Conor Cummins na Slovensku Asfalt, cestné moto

Conor Cummins

Conor Cummins

Včera na potulkách virtuálnym svetom som si všimol, že Conor Cummins hľadá spoj do Bratislavy. Vŕtalo mi to v hlave a nebolo treba byť Sherlock Holmes, aby som sa dopracoval k informácii, že bude jazdiť za bratislavský tím Maco Moto Racing vytrvalostné majstrovstvá sveta endurance. Dosť prekvapko. Okrem neho budú v tíme aj Denis Bouan, Massimo Roccoli, čo tiež nie sú úplne neznámi jazdci.

Conor je z ostrova Isle of Man. Keď vám okolo domu idú najznámejšie motocyklové preteky sveta a kamarátite sa s Davidom Knightom, tak je tam šanca, že aj vám sa zachce pretekať na motorkách. Tento chlapík nepatrí medzi priemerných jazdcov, už 3- 4 roky patrí k tej naj-najužšej skupine bojujúcej o prvenstvo na IoM TT. Tento rok jazdí za tím Milwaukee Yamaha a na okruhoch sa v triede Superstock1000 stretne aj s našou Sandrou Štammovou.

IoM TT

IoM TT

Je jasné, že sme si všetci rovní, ale niektorí ľudia sú rovnejší a niektorí majú dokonca viac životov. Conor je určite jedným z nich. Preslávil sa nielen najškaredšou Kawasaki v Západnej Európe, ale najmä desivým pádom z prvého miesta v hlavných pretekoch Tourist Trophy roku 2010. No a veľký obdiv si vzapätí získal tým, že sa znova postavil na preteky. Toto chce silnú povahu:

Conor Cummins na Slovensku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre