Najrýchlejšia Yamaha na Slovensku Asfalt, cestné moto

Na svete je len pár tímov, ktorým chystá motorku pretekárske oddelenie Yamahy v Japonsku. Verte, či nie, ale jedným z nich je slovenský tím Maco Racing. Je to zatiaľ najbližšie ako sme sa dostali k superbikeovej továrenskej technike na Slovensku. Okrem vytrvalostných pretekov Endurance sa bratislavský tím vrámci testovania motorov pre Yamahu zúčastňoval aj seriálu Alpe- Adria Championship. Marko Jerman skončil celkovo na 2. mieste v triede Superbike a nechal za sebou aj bývalého jazdca MotoGP Lukáša Peška.

 V Yamahe dlhšie sledovali výsledky slovenského tímu, a keď sa už dokázali prebojovávať medzi 10 najlepších tímov sveta, tak sa rozhodli ponúknuť továrenskú techniku. Ďalším rozhodujúcim faktorom bolo, že Martin Kuzma nie je len majiteľ tímu s veľkým srdcom pre motoršport, ale aj hlavný mechanik a ladič. Ten človek vie fakt dosť veľa o pretekárskych motorkách, obzvlášť o R1.

Ak sa rozhodujete, či držať palce Rossimu alebo Lorenzovi, tak hoďte občas očkom na Eurosport, či sa nejde 24h Le Mans, Bol d’Or alebo Oschersleben. Celkom príjemný pocit vidieť, že na svetovom podujatí niekto háji slovenské farby.

Najrýchlejšia Yamaha na Slovensku
2 votes, 5.00 avg. rating (96% score)

Komentáre

Komentáre