Blog Tomáša Bučenca Motokros/Enduro, Terén

Blíži sa koniec sezóny, posledné preteky. Na východe sme boli megaúspešní, všetci 3 jazdci bodovali na plné pecky, ovládli, čo sa dalo- 2 prvé miesta a 1 druhé. Konkurencia bola v rýchlych taká ako býva normálne, takže sme boli spokojní. Odišli sme zdraví a šťastní a ani sme nikoho zavretého v garáži nedoviezli 🙂


Potom nás čakali Šenkvice. Kde mal Marek zdravotné problémy po majstráku v Čechách v Jiníne, čo ho zostrelil Rudo Weschta- náš známy “záhradník český zo Sverepca”, no a Martin Kohút ho poistil na rebrá. Títo dvaja sa o to postarali a odvtedy sa to s Marekom ťahá. Šenkvice boli celkom OK, síce Marekovi odišli ruky, lebo na základe zranenia nesedel na motorke, tak sa to dávalo dokopy. V Šenkviciach jednu vyhral, po zbytočne namáhavej prvej rozjazde, kde odštartoval asi 10. Druhú vypálil už prvý, ale tak si zničil ruky, že kvôli pľuzgierom zas týždeň nesedel na motorke.

11949627_884003145017051_1268991740_n

Prišla Kaplice, úplne najhoršia trať celého motokrosu na tejto planéte- každý jazdec ju má “obľúbenú”, ale tak vieme, že boli vymené závody nie kvôli dažďu, ale aby spravili ďalší pomocný bod. Ale zas si povedzme, že trať je pre každého rovnaká.
Milan Špičák- v prvej rozjazde odpísal motorku po 2 kolách. Druhá rozjazda už to nebolo úplne vončo, ťažšie sa naskakuje, keď prvú rozjazdu nestráviš na motorke, takže ten výkon je potom nie úplne stopercentný.
Marek Sukup, po 4. mieste v prvej rozjazde, tak druhú rozjazdu úplne korunoval tým, že zase sa prepadol až niekde na 10. miesto, a potom sa posúval dopredu.

11938970_884003095017056_382668936_n

Teraz sa s radosťou chystáme na Beckov a Vranov. Beckov je jedno z najbližších miest od nás od Piešťan, tak sa tešíme a dúfam, že preteky budú stáť zato. Teším sa určite na jazdu Milana Špičáka, ktorý tam dokáže brutálne ťahať a samozrejme Marek Sukup a Denis Poláš mu isto budú asistovať. Uvidíme akí jazdci sa dostavia. Tešíme sa aj na jazdcov ako Martin Kohút a Tomáš Šinko  a Riša Šikyňu aby som nezabudol.
Tým už pre nás táto sezóna bude pomaličky končiť, ale uvidíme, čo nám za 2 týždne ešte prinesie čas.

Bučko
foto: archív Tomáša Bučenca

Blog Tomáša Bučenca
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre