Výsledok podľa štartového čísla Asfalt, autá

Jednodňová súťaž VII. Rally Lubeník patrila charakterom tratí určite k tým zaujímavejším. Chudobný gemerský kraj v sebe skrýva množstvo prenádherných ciest na pretekanie. Usporiadateľ tentokrát vybral dve trate plné stúpaní, klesaní, vláseniek, ale aj veľmi rýchlych pasáží a slepých horizontov. Tesne pred sobotňajším poludním, v príjemnom počasí, sa posádky pustili do práce. Prešovčania Igor Drotár/Vlado Bánoci opäť potešili divákov krásnym Citroënom DS3 WRC a samozrejme svojím plným nasadením.

_MG_1781
Po troch prejazdoch dvoch tratí si na cieľovej rampe mohli pogratulovať k piatemu miestu celkovo, ako aj v triede 11. Silná konkurencia, množstvo rýchlych jazdcov a áut dá skutočne zabrať. Radosť z jazdy a cenné body sú však po takejto krátkej, no náročnej rally skutočným zadosťučinením.

_MG_2290
Igor Drotár: „Bola to krásna, náročná súťaž, s plejádou rýchlych jazdcov a fantastických strojov. Tá špička, ktorá tu jazdila, nám trochu odbehla, no ďalej bolo štartové pole celkom vyrovnané. Výborne som sa zabavil a auto fungovalo na jednotku. Bolo by dobré jazdiť na ňom častejšie, no to žiaľ nejde a rally máme v priemere len raz za mesiac. S výsledkom som však spokojný.“
Igor na cieľovej rampe s úsmevom vyhlásil, že by mu určite pomohlo iné štartové číslo: na Prešove štartoval s číslom 3 a skončil tretí, na Lubeníku s číslom 5 a skončil piaty… Teraz ho však čaká víkend na Pezinskej Babe, ktorá sa po 5 rokoch opäť vrátila do kalendára MSR pretekov automobilov do vrchu. S množstvom prihlásených posádok bude tento 5 100 m dlhý kopec poriadnou výzvou. Verme, že Igorove Mitsubishi Lancer WRC vstúpi do letnej sezóny v dobrej kondícii.

_MG_1512

Nováčik na slovenskej rally scéne – B.R.T. Racing prišiel do Lubeníka s reštrukturalizovaným tímom a novými ambíciami. Nasadenie špičkovej a úplne novej Škody Fabie S2000, ako aj Fabie R2 naplnilo tímové očakávania.
Výsledky niekedy nehovoria úplný príbeh. Jan Černý došiel do cieľa VII. Rally Lubeník s Fabiou S2000 a spolujazdcom Petrom Černohorským na 3. mieste v triede 2. Na Slovensku však nikdy predtým neštartoval a jeho konkurencia charakter miestnych tratí pozná podstatne lepšie. Preto spoznávanie nových teritórií patrilo k najzákladnejšiemu programu posádok B.R.T. Racing.

_MG_2107
Podobne na tom bol aj nováčik MSR – talentovaný Dennis Zeťák. Hľadať rýchlosť, pracovať na rozpise, spoznávať hranice novej techniky v podobe Škody Fabie R2 a dôjsť bezpečne do cieľa: to všetko Dennis zvládol na jednotku. Čistou, hladkou jazdou si v cieli vyslúžil 6. miesto v triede 6.
Jan Černý: „Čakali sme trochu iné trate, no veľmi sa nám tu páčilo. Je to rýchly asfalt, sú tam aj „vracáky“, aj rýchle zákruty. Pripomína to miestami preteky do vrchu. Chceli sme si vyskúšať nejaké veci a zžiť sa s novým autom. Ja sám som spokojný. Radi by sme prišli aj na Rally Tatry, uvidíme, čo sa podarí.“

_MG_1691
Dennis Zeťák: „Zo začiatku to bolo ťažšie, auto bolo príliš „mäkké“, no neskôr sme dali tvrdšie nastavenie podvozku. Výsledkom bola vyrovnanejšia jazda aj lepšie časy. Mal som menšie chyby v rozpise, čo sa ešte vyladí. Bol to môj prvý štart na MSR v rally a som rád, že som bez problémov došiel do cieľa. Je to prvý, skúšobný rok a verím, že sa budem postupne zrýchľovať.“
Manažér B.R.T. Racing Ladislav Ríz po súťaži povedal: „Toto bola naša skutočne prvá veľká rally a som nesmierne rád, že sme okrem skvelej Škody Fabie S2000 a R2 získali na lubenícku súťaž aj skvelých dvoch jazdcov – skúseného Honzu Černého a mladého, talentovaného Dennisa Zeťáka. Verím, že to bol len začiatok úspešných časov, na ktoré sa už teraz všetci tešíme. S výkonmi našich jazdcov som veľmi spokojný a hlavný cieľ – dôjsť bezpečne do cieľa, sme si splnili.“
Martin Trenkler/RPM

Výsledok podľa štartového čísla
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre