Čo ukázal myjavský motokros 2015 Motokros/Enduro, Terén

Konečne začala sezóna aj v motokrose, a keďže na Myjave, tak tradične vo veľkom štýle. Po dlhej zime boli všetci zvedaví, kto s čím vyrukuje, v akej forme a či niekto neprekvapí. Takúto atmosféru majú len prevé preteky sezóny.

s20150501_172242

Myjavská trať je rýchla a s tvrdým povrchom, tak si to tu vyžaduje veľké srdce, hoci tento rok bolo počasie priaznivé a pred pretekmi výdatne popršalo.

Tisíce divákov

Tisíce divákov sa prišlo pozrieť na motokrosárov

V MX1 išiel Marek Sukup svoj vlastný pretek. Nikomu nedal šancu. Ťažko aj nájsť správne slová, lebo išiel fakt dobre. Motorka mu sedí, v hlave má potrebnú pohodičku… to sa potom ľahšie vyhráva, keď má človek potrebný talent 😉

Martin Žerava síce spadol z prvého miesta: “V pravej zákrute nad potokom mi šmyklo predné kolo.” potom sa z hĺbky poľa dokázal úžasnou jazdou dostať znova až na druhé. Je to o to obdivuhodnejšie, že aktuálny majster sveta veteránskej kategórie jazdí MX4 a zároveň aj MX1 a dokáže napriek dvojnásobnej dávke kilometrov stíhať s mladými, presnejšie povedané okrem Máru mu nikto nestíhal. Jirko Čepelák potvrdil, že je to jeho posledná sezóna: “Už sa musím nútiť do tréningu a aj v pretekoch mám problém s motiváciou.”

posledné rady pred štartom

V dobrom svetle sa ukázal Juraj Popovicz. Rýchlosť mu nechýba, pár kôl sa držal na 3. mieste- kým vládal.  Miro Ševela ide s dvojtaktnou TM300. Napriek endurovej technike, dokázal poriadne popreháňať motokrosových špecialistov a držať tempo s Novockým, Polášom či Popoviczom: “Do druhej jazdy som prestavil tlmiče a vidno to aj na výsledku (9. miesto).”

s20150501_145112

V MX2 bol favorit Denis Poláš, ale Richard Šikyňa mu vypálil rybník. Rišo išiel dravšie a to rozhodlo.

Wysocki tlmiče tu ešte asi nikto nemal

Denisovi sa v druhej jazde zasekla radička, ale na motokros je to stále len výhovorka. Denis nie je z tých, čo by sa uspokojil s druhým miestom: “Bola to moja premiéra v kategórií MX2 na MMSR. V kvalifikačnom tréningu som mal prvý čas. Prvú jazdu som mal dobrý štart, ale v prvom kole som spadol v zátačke a musel som sa prebojovavať dopredu. Nakoniec som bol v cieli na 2. mieste v MX2. Druhú jazdu som mal zlý štart, dokedy som sa prebojoval cez jazdcov na 450kach, mi prvý ušiel, tak v cieli opäť 2. miesto v MX2.”

Udržať sa pred M. Žeravom s 250-kou chce ťahať za plyn

V Junioroch asi viacerých zaskočil Xaver Vörös, keď vyhral obe jazdy aj pred osvedčenejšími menami.

Výsledky všetkých kategórií

Informácií, fotografií a videí z Myjavy je dosť, tak ich budeme prinášať postupne v priebehu týždňa.

250 verzus 450

Vo veteránoch samozrejme vyhral Martin Žerava, a keďže mu tento rok dovolili štartovať v 2 triedach naraz, tak má nábeh získať hneď 2 slovenské tituly