Motokáry – láska moja Asfalt, motokáry

Taký je názov publikácie, ktorú vydal  bývalý dlhoročný funkcionár motoristického športu, Vladimír Motyčka z Piešťan. Čulý sedemdesiatnik sa rozhodol dať na papier svoje spomienky a zážitky  zo svojho  polstoročného  funkcionárskeho života. Kniha má 224 strán a je bohato ilustrovaná autentickými fotografiami.

Súboj o 3. miesto v 1. lige, 6-Horňák, 4-Krejčiřík, 8- Křižan

Súboj o 3. miesto v 1. lige, 6-Horňák, 4-Krejčiřík, 8- Křižan

„Už dlho som sa pohrával s myšlienkou napísať knižku spomienok o motokárovom športe v Piešťanoch i v celej republike. Počas funkcionárskeho obdobia som precestoval s motokárami veľa krajín, takže zážitkov som mal dosť. Akosi som sa však rozpísal a napokon má publikácia vyše 220 strán.  Po prvý raz som svoju knižku úspešne prezentoval  na medzinárodných pretekoch, ktoré boli 11. apríla vo Vysokom Mýte. Aj vďaka tejto prezentácii prišli na podujatie  bývalí reprezentanti Československa. Okrem majstra  Európy  Milana Šimáka tam boli napríklad Vladimír Křižan, Jozef Kališ, Rastislav Horák, Janko Horňák, Jozef Konopka, Peter Kollár, Vladimír Sedlák a môj syn Miloš, ktorý bol medzinárodným majstrom ČSFR. Kniha sa stretla za riekou Moravou s veľkým záujmom, preto ju chcem predstavil aj Piešťancom, povedal nám o svojej prvotine autor spomienok Vladimír Motyčka.

Prezentácia, krst a autogramiáda prvej knihy o histórii motokárového športu nielen v Piešťanoch, ale i celej bývalej ČSSR, sa uskutoční v piatok 24. apríla o 19.00 h v priestoroch MOTO PUB Racing 99 (predtým B-Piváreň), na Teplickej ulici 119 v Piešťanoch. Informácie o knihe je možné získať na mailovej adrese vlado.motycka@centrum.sk alebo tel. čísle 0905 328 917.

Štefan Gregorička

Motokáry – láska moja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre