Tatrovky testujú počas pretekov. Diaľkové súťaže rally, Terén

Český tím so slovenským navigátorom Jarom Miškolcim nie je jednopreteková záležitosť, ale funguje celý rok:

Tým Bonver Dakar Project pokračuje ve své dakarské přípravě, v rámci které se představí na Baja Drawsko. Účast na polském víkendovém závodu bude pro tým Tomáše Vrátného první ostrou zkouškou po návratu z nenáročnějšího závodu světa. Kromě závodícího šéfa se rallye zúčastní i jeho kazašský týmový kolega Artur Ardavičus.

FotoBonver_1
Oba piloti týmu Bonver Dakar Project se v polském vojenském prostoru Drawsko Pomorskie představí za volanty kapotovaných dakarských speciálů Tatra Jamal. Ve srovnání s Rallye Dakar 2015 si je ovšem prohodí, a to kvůli testování tlumení a rozdílného nastavení podvozků. Tomáš Vrátný odstartuje s tatrou kazašsko-české posádky Artura Ardavičuse a zkušený kazašský pilot otestuje kamion polsko-české týmové posádky.

FotoBonver_2
Ke změně dojde i ve složení jednotlivých týmových posádek. Zatímco Tomáše Vrátného bude opět navigovat zkušený slovenský navigátor Jaroslav Miškolci, na pozici palubního mechanika vystřídá šéftechnika týmu Milana Holáně Filip Škrobánek. Ten doposud startoval s Robertem Janem Szustkowskim a Jaroslawem Kazberukem. Polská týmová posádka ovšem startovala na Abu Dhabi Desert Challenge s automobilem Ford Raptor a na Baja Drawsko se nepředstaví. Její kamion si vyzkouší Artur Ardavičus. Novým kazašským navigátorem Ardavičuse bude Ignat Falkov a palubním mechanikem Jakub Hřava z týmu MKR Technology.
Zatímco Artur Ardavičus se na Baja Drawsko představí poprvé, Tomáš Vrátný bude obhajovat loňský triumf, který byl pro šéfa týmu Bonver Dakar Project prvním vítězstvím v jeho dosavadní závodní kariéře.

FotoBonver_3

„Vloni jsme se v Drawsku radovali z mého premiérového vítězství, ale letos jsme v jiné situaci. Máme na autech nové prvky, které chceme otestovat. Hlavně se chceme zaměřit na stabilizaci podvozku a pracovat na nastavení tlumení. Vezeme s sebou několik sad tlumičů, které postupně vyzkoušíme a uvidíme, která z nich bude fungovat nejlépe,“
nechal se slyšet Tomáš Vrátný před odjezdem do polského vojenského prostoru. V tom absolvuje celkem 350 ostrých kilometrů rozdělených do pěti měřených úseků. Kromě něj a Artura Ardavičuse se na start kategorie kamionů postaví i další závodní posádky z České republiky, konkrétně Martin Macík mladší se speciálem Liaz a Václav Svoboda s další tatrou, tentokrát trambusovou. „Možná se nechám klukama vyprovokovat k tomu, že nastavíme dakarskou modifikaci a šlápneme na plyn. Uvidíme, budeme hlavně testovat, ale určitě chceme bojovat i o vítězství,“ dodal šéf týmu Bonver Dakar Project.

Text: Vojtěch Svoboda
Foto: Marian Chytka

Tatrovky testujú počas pretekov.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre

Komentáre