Koľko hviezdičiek má vaša helma? Tip/Test, Tip/Trik

Každý z motorkárov stojí opakovane pred nutnosťou kúpy novej prilby. Podľa múdrych hláv, prilba by sa nemala používať viac ako 5 rokov. Ale nie len to. Vývoj ide dopredu a dochádza ku generačným zlomom, kedy sa ľahko stane, že vaša ročná prilba top kvality a renomé je menej bezpečná ako prilba strednej triedy nie moc populárneho výrobcu.

SHARPtestDôvodom je zavedenie nových bezpečnostných štandardov. V roku 2007 iniciovalo Ministerstvo dopravy Veľkej Británie  vznik novej metodológie posudzovania bezpečnosti motocyklových prilieb. Ide o takzvaný SHARP test. Väčšina prilieb na trhu má nálepku s vyznačeným výsledkom, ktorý dosiahla v uvedených testoch. Ide o jednoduché značenie. Päť hviezdičiek je maximum. Štandard SHARP je kombináciou niekoľkých metodológií zozbieraných z celého sveta, čím vzniká nový štandard, ktorý stavia laťku bezpečnosti naozaj vysoko. Najzaujímavejšie je, že nehodnotí len pevnosť helmy, ale meria stupeň ochrany mozgu pri nárazoch v rôznych rýchlostiach a na rozdielne povrchy. Pre lepšiu predstavu, z každého typu helmy sa zoberie 7 kusov a podstúpia 32 testom.

Výsledky testovaných prilieb nájdete na stránke: SHARP test

Je to výborné vodítko od ktorého sa dá odpichnúť pri hľadaní toho naj pre hlavu každého z nás. Na stránke SHARP sa nájde veľa hodnotných a zaujímavých informácií, vrátane ceny.

Koľko hviezdičiek má vaša helma?
2 votes, 5.00 avg. rating (96% score)

About Author

Švrgo916

Ducati 916 a Subaru Impreza

    Komentáre