Čarovný drôtik, alebo ako mať istotu, že som na nič nezabudol… Tip/Test, Tip/Trik

Pomaly sa nám začína sezóna a väčšina z nás už behá okolo zanedbaného servisu. Voziť sa treba do poslednej chvíle, takže na jar nás čaká napraviť zanedbané… Ak si robíš aspoň časť servisu sám, nie si profík ako ja, nie je zlé mať nejakú poistku, či tie najdôležitejšie skrutky sú správne dotiahnuté. Na kľúčových miestach používam poistný drôt a špeciálne kliešte na jeho viazanie. Kliešte sú záležitosťou 20,- až 30,- Eur. Cena drôtu nehrá roľu.

drotik1
Dnes som menil olej a filter. Objednávam si zásadne R-kové alebo RC-čkové filtre. Aspoň tak ich značí väčšina výrobcov. Rozdiel je v tom, že na spodnej časti filtra je vŕtaná šesťhranná matica. Super vec na presné dotiahnutie, demontáž ale hlavne tá diera… Hmmm tak to je naozaj paráda 

drotik2

Na väčšine motoriek nájdeš dostatok miesta na upevnenie bezpečnostného drôtu. Filter osadíš na motor a odstrihneš si dostatočný kus drôtu.

drotik4drotik4

Kliešťami zviažeš drôt na požadovanú dĺžku + presah na kotviaci bod

drotik5
V mojom prípade je nad filtrom konzola/držiak chladiča. To je bod o ktorý drôt uchytím.

drotik6
Hotovo… Žiadna veda, istota a dobrý pocit. Podobne postupujem pri vypúšťaku, nalievaku oleja ale aj na skrutkách, ktoré držia brzdiče.

drotik8

drotik9

Takto už žiaden dôležitý šroub nestratíš.

Čarovný drôtik, alebo ako mať istotu, že som na nič nezabudol…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About Author

Švrgo916

Ducati 916 a Subaru Impreza

    Komentáre