V Sosnovej sa bavili dakarom. Diaľkové súťaže rally, Terén

Vidieť dakarské špeciály v akcii sa dá hlavne v Argentíne, ale keď sa veľmi chce, tak sa dá divákom priblížiť aj v našich podmienkach. Z fotografií vidno, že to ozaj nebola úplne bežná akcia. Stačí len dobrý nápad a potom zrazu môžu takéto dieselové mastodonty jazdiť aj po motokárovej dráhe. Trošku zvrhlé, ale o to lepšie. Klobúk dole za odvahu usporiadateľov.

Foto_6

Správa z tímu Bonver Dakar Project:
Tři tisíce diváků sledovaly exhibiční představení většiny českých dakarských týmu na Autodromu v Sosnové u České Lípy. V rámci Setkání mistrů volantu na trať vyrazilo několik strojů účastnících se Rallye Dakar. Mezi nimi nemohl chybět kamion Tatra Jamal Tomáše Vrátného.

Foto_5
Za volant speciálu týmu Bonver Dakar Project tentokrát usedl testovací pilot a palubní mechanik polsko-české týmové posádky Filip Škrobánek. Šéf týmu se na akci neobjevil, protože se jako host účastní závodu Abu Dhabi Desert Challenge, na kterém doprovází společně s Arturem Ardavičusem polskou týmovou posádku Roberta Jana Szustkowského a Jaroslawa Kazberuka. Ta v závodě startuje s automobilem Ford Raptor.

Foto_4

„Mrzí mě, že jsem se akce nemohl zúčastnit, nicméně jsem přesvědčený, že se Filip za volantem představil fanouškům v dobrém světle a užil si to, o čemž svědčí i řada skvělých fotografií a videí, na kterých jede v jednom kuse smykem,“ konstatoval šéf týmu Bonver Dakar Project. Kromě jeho kapotovaného dakarského speciálu měli fanoušci možnost prohlédnout si i novinářský vůz Ford Ranger a doprovodný kamion Tatra Phoenix. „Vím, že počasí nebylo ideální, ale jsem rád, že tolik fanoušků zavítalo do Sosnové, aby vidělo nejenom naši tatru, ale i další českou dakarskou techniku v akci. Rád bych poděkoval i organizátorům za to, že se jim podařilo uspořádat tak povedenou akci a přilákat tolik diváků,“ poděkoval Tomáš Vrátný, který se do České republiky vrací za pár dní. „Formujeme celoroční plán, co se týče stavby aut, soutěží a dalších věcí. Chystáme pro vás spoustu překvapení, takže se máte na co těšit,“ dodal.

Foto_1

Text: Vojtěch Svoboda
Foto: Martin Straka

V Sosnovej sa bavili dakarom.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre