Diaľnica do F1 aj pre Slovákov Asfalt, motokáry

D. Goldschmied, M. T. Mišík po podpise zmluvy

D. Goldschmied, M. Panigada a T. Mišík po podpise zmluvy

Dostať sa do tímu, ktorý je priamo napojený na tím Lotus F1 je veľká vec. Z pohľadu laika sa jedná síce “len” o motokáry, ale zainteresovaný človek vie aká malá šanca je, že pretekár zo Slovenska sa do takého tímu dostane.

Dominik Goldschmied je 13-ročný talent z Pezinka, ktorý berie motoršport natoľko vážne, že ešte aj Vianoce strávil v Taliansku trénovaním. Tento rok ho totiž čaká 24 medzinárodných pretekov vrátane majstrovstiev Európy a sveta, plus majstrovstvá Slovenska a Čiech. Najbližšie 2 roky ho budú sledovať ľudia z Lotusu, aby sa rozhodli, či s ním podpíšu ďalšiu zmluvu. F1 nie je zábavka, kde sa rozhodujú na základe 1-2 vydarených pretekov a s jazdcami sa pracuje dávno predtým než zažiaria v F1. Preto majú zmluvy nielen s tímami v nižších formulových kategóriach, ale už v motokárach.

Lotus F1 Junior Team

Lotus F1 Junior Team

Súčasťou Lotus F1 Junior team je aj motokárový tím Energy Corse za ktorý bude Dominik pretekať. Za spoluprácou stojí jeho tréner Tomáš Mišík z tímu TM-kart racing:

“Je to super že sa nám podarilo takéto niečo. Rok tvrdej driny, vybavovania a jazdenia, napokon nám to vyšlo a náš tím ako jediný zo Slovenska nadviazal spoluprácu s majiteľom Energy Corse Mickom Panigadom. Som veľmi rád že je to práve môj jazdec Dominik. Myslím že takto sa zviditeľníme vo svete a do budúcna pevne dúfam, že z môjho tímu pôjde do svetovej špičky viac jazdcov. Budem robiť všetko preto, lebo náš najväčší cieľ je posúvať jazdcov až do F1.”

Energy Corse na pretekoch

Energy Corse na pretekoch

Prvý pretek bude už teraz v zime 20.1.2015. Talianská séria WSK CHampions-CUP štartuje v La Conca.

Diaľnica do F1 aj pre Slovákov
1 vote, 1.00 avg. rating (55% score)

Komentáre