Trasa Rallye Dakar 2015 bude kratšia, než sa čakalo. Ale o to náročnějšia, myslí si slovenský navigátor J.Miškolci Diaľkové súťaže rally, Terén

 

Rallye Dakar 2015 už zná svou přesnou trasu. Na účastníky nejnáročnější vytrvalostní rallye světa čeká více než 8 000 kilometrů, z toho pouhá necelá polovina bude měřená, což je méně, než se předpokládalo.

Jaro M. s Tatrovkou

Jaro M. s Tatrovkou

Je škoda, že etapy nebudou delší, ale možná nás překvapí svou náročností. Budou pravděpodobně rychlé a náročné na koncentraci,“ domnívá se Jaroslav Miškolci, navigátor Tomáše Vrátného. „Uvidíme, co si pro nás organizátoři přichystali.“

Organizátoři slavné dakarské rallye, která bude zahájená 3. ledna 2015 a první rychlostní zkouška se uskuteční o den později, si pro více než 400 účastníků napříč čtyřmi kategoriemi připravili řadu novinek. Motocyklisté, quadisté a závodníci v automobilech a kamionech se tak mohou těšit například na rozdělené odpočinkové dny či proslulé maratónské etapy. Ty spočívají v tom, že jsou posádky i po skončení etapy bez podpory mechaniků a zázemí doprovodných vozů.

Maratónská etapa je vždy pořádná výzva. Jsem rád, že ji organizátoři zařadili do programu. Bude to o spolupráci a vzájemné pomoci mezi posádkami. Tak trochu návrat do starých časů. Na etapu si vezmeme spacáky, karimatky, lehátko, stan, čelovku a náhradní baterky, něco na jídlo a pití, lékárničku, pracovní rukavice, montérky, pár náhradních dílů a náhradní kolo navíc. V kabině budeme muset spolupracovat tak, abychom jeli svižně, ale zároveň na jistotu a bez defektů. Výhodu určitě budou mít ti, kteří do závodu nasadí i své rychlé asistence, které jim povezou další náhradní díly a nářadí. Už se na to těším,“ přiznává zkušený slovenský navigátor.

aj Tatrovkou sa dajú ísť plyny

aj Tatrovkou sa dajú ísť plyny

Tým Bonver Dakar Project se na Rallye Dakar 2015 představí se třemi mezinárodními posádkami jedoucími se závodními speciály Tatra Jamal. Ty budou řídit šéf týmu Tomáš Vrátný, Kazach Artur Ardavičus a Polák Robert Jan Szustkowski. Všichni tři piloti sice pomýšlejí na umístění v první desítce, ale hlavně chtějí nejnáročnější vytrvalostní rallye světa dokončit a vrátit se tak 17. ledna 2015 na místo zahájení závodu. Start i cíl Rallye Dakar 2015 totiž budou na jednom místě, konkrétně v Buenos Aires.

Velmi mě to těší. Pamatuji si, jak jsme se v roce 2009 tlačili na náměstí u Obelisku ke startovní rampě. Všudypřítomní nadšení fanoušci byli neuvěřitelní, stačilo mít na sobě týmové triko a všichni se s vámi chtěli fotit. O rok později, kdy jsem navigoval Aleše Lopraise, bylo na předměstí Buenos Aires tolik fanoušků a diváků, že jsem kvůli nim netrefil jednu z odboček. Nečekal jsem, že máme jet do davu mezi lidi,“ vzpomíná Jaroslav Miškolci.

Trasa Rallye Dakar 2015, která se pojede napříč rozmanitým jihoamerickým terénem ve dnech od 4. do 17. ledna, zavede účastníky z Argentiny do Chile, Bolívie a zpět do Argentiny. Nejdelší rychlostní zkouška čeká na piloty v kategoriích automobilů a kamionů při cestě z města Copiapó do města Antofagasta. Měřený úsek bude dlouhý přesně 458 kilometrů. Nejvíce kilometrů v průběhu jedné etapy absolvují závodníci během předposledního závodního dne. Rychlostní zkouška a spojovací část budou dohromady měřit více než 1 000 kilometrů.

Poslední novinkou pro účastníky Rallye Dakar 2015 budou rozdílné odpočinkové dny. Zatímco závodníci na motorkách a čtyřkolkách budou odpočívat před druhou polovinou závodu už 10. ledna, posádky automobilů a kamionů budou nabírat síly do druhé části Rallye Dakar až 12. ledna. „11. ledna pojedeme z Marathonu do Iquique, 12. ledna tam bude odpočinkový den a 13. ledna vyrážíme z Iquique do další rychlostní zkoušky, takže v podstatě strávíme tři dny na jednom místě. Jsem rád, že se naše asistence nebudou muset přesouvat, kluci tak budou moci více odpočívat a případně pracovat na autech,“ dodává Jaroslav Miškolci.

Text: Vojtěch Svoboda
Foto: Martin Koubek

A ešte videjko z jarnej výstavy motoriek

Trasa Rallye Dakar 2015 bude kratšia, než sa čakalo. Ale o to náročnějšia, myslí si slovenský navigátor J.Miškolci
1 vote, 5.00 avg. rating (95% score)

Komentáre