Čo v televízii neuvidíte- Štefan Svitko testuje na Dakar Diaľkové súťaže rally, Motokros/Enduro, Terén

Sú veci medzi nebom a zemou.

obyčajný pohľad na neobyčajnú vec

obyčajný pohľad na neobyčajnú vec

Na svete sú 2- 3 krajiny, čo majú 2 jazdcov schopných ísť prvú päťku na najsledovanejšej motoristickej súťaži planéty. Pre úplnosť dodám, že také veľmoci svetového motoršortu ako Británia, Austrália, Taliansko, Nemecko alebo USA nemajú ani len jedného takého jazdca. Slovensko má hneď 2 (a keby Jaro Katriňák mohol, tak 3). Nie v autách, nie v kamiónoch, ale v motorkách, čo majú aj medzi dakaristami špeciálnu vážnosť.

Na druhej strane, doma sme si všetci svoji a vďaka tomu sme sa aj bez špeciálnych povolení mohli zúčastniť testovačky na Dakar, čo v prípade tých spomínaných veľmocí by bolo vyhradené len veľkým televíznym spoločnostiam s veľkými televíznymi štábami. A podľa toho by to aj vyzeralo. Preto som veľmi rád, že vám s mikulcom môžme priniesť pohľad do sveta príprav na Dakar 2015. Nestrojený, neobmedzovaný korporátnymi pravidlami sponzorov a ich úradnikov. Dnes rozhovor so Števom Svitkom a jeho novým mechanikom Zlatkom Novosádom. Zajtra pokračovanie- pohľad na takú delikátnu záležitosť ako je testovanie tlmičov s ladičom Ľuborom Kaňom.

Dá sa toto ešte niekde inde zažiť?

Dobrá správa na záver- Slovenská televízia vysiela na Dakar 2015 svoj štáb a priamo z dejiska budú dvakrát denne dávať reportáže.

Čo v televízii neuvidíte- Štefan Svitko testuje na Dakar
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre