Loprais ide Dakar, lenže nie s Tatrou Diaľkové súťaže rally, Terén

Tatra-Loprais

Tatra-Loprais

Spojenie Loprais-Tatra je pevné už desaťročia a pravdepodobne najdlhšie trvajúce v celej histórii Dakaru. Trvá predsa už 2 generácie. Ťažko hľadať aj obdobu vo svete motoršportu. Je to niečo ako Kinigadner-KTM alebo Loeb-Citroen, len ešte silnejšie.

Zrazu sa však objavila fest prekvapivá správička. Neviem, či sú za tým zákulisné ťahy dakarských organizátorov alebo niečo iné, každopádne, to stojí za prečítanie. Dakaristom treba držať palce, to nie sú obýčajní chlapíci:

“Pro Aleše, jezdce InstaForex Loprais Teamu to je zlomový okamžik. Nadcházející Rallye Dakar 2015 totiž odstartuje na kamionu značky MAN připravovaném holandskou stájí VEKA.
Ještě při červencové Rallye Breslau v Polsku, kterou vyhrál, startoval se svým speciálem TATRA QUEEN 69, se kterou se již představil na letošním Dakaru a vybojoval v něm 6. místo celkově a 2 etapová vítězství.

Důvodem přestupu je zamítnutí účasti Královny na Dakaru 2015 technickým komisařem Fabienem Calvetem.

Vzhledem k tomu, že informace o údajných technických nesrovnalostech a nutnosti přestavět celý speciál Tatra přišla 3 měsíce před transportem vozidel do Jižní Ameriky, jsme byli nuceni hledat jiná řešení. Dakar je celoroční projekt. Přestavba takovéhoto kamionu pro nás nebyla možná jak z časových tak i finančních důvodů. Navíc náš kamion má platnou homologaci do roku 2018 a vychází z modifikovaných sériových komponentů, tudíž se ostatních maratonských soutěží jako Silk Way nebo Africa Race může bez problémů účastnit. V současné době jednáme o možnosti účasti naší Tatry a angažmá nového pilota na zmiňované Rally Africa Race.

už s MAN-om

už s MAN-om

Jsem velice rád, že se v tak krátkém časovém období podařilo dohodnout s týmem Veka o poskytnutí konkurence schopného kamionu MAN pro Dakar 2015… podotknul Aleš Loprais.

Chtěl bych poděkovat nejen týmu Veka za tuhle příležitost, ale zárověn týmu Buggyra, se kterým jsme pro letošní rok odstartovali alianci Loprais Buggyra Dakar Forces s agregátem Gyrtech.

Duch naší aliance o vzájemné spolupráci na traťi i v bivaku bude na Dakaru pokračovat.”

Zdroj: loprais.cz

Loprais ide Dakar, lenže nie s Tatrou
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre