Sviatok crasherov v MotoGP Asfalt, cestné moto

Nové asymetrické pneumatiky od Bridgestone mali byť odpoveďou pre jazdcov, ktorí sa sťažovali na nečitateľnosť gripu doterajších zmesí. Výsledkom bolo, že do cieľa došlo 14 jazdcov. Takmer všetci, čo skúšali novú pneumatiku nedošli. Novopečeného majstra sveta nerozhádalo ani to, že prišiel o takmer isté víťazstvo, keď mal už 4- sekundový náskok.

MM93 už má titul vo vačku, tak môže skúšať nové veci

MM93 už má titul vo vačku, tak môže skúšať nové veci

Marc Marquéz: “Pád bol veľmi čudný. Tak ako Crutchlow a ďalší jazdci. Na brzdy som šiel pomalšie, porovnali sme data a aj tak sa predné kolo zablokovalo. Bolo to úplne presne ako u ostatných.

V prvých kolách som na to poriadne tlačil, ale potom som skúšal brzdiť skôr a možno, že kvôli tomu sa guma dostatočne nezohriala a havaroval som.

Vedeli sme, že použiť túto pneumatiku je risk, ale nemali sme na výber. Je asymetrická a v brzdnej časti má tvrdú zmes. Problém bol, že na Hondách sme nemohli použiť extra soft ako Yamahy, lebo po 10 kolách bola zničená. Aj Lorenzo sa s tým trápil.”

CC35 prišiel o 2. miesto v poslednom kole

CC35 prišiel o 2. miesto v poslednom kole

Naopak, Cal Crutchlow bol hotový, že spadol z 2. miesta v úplne poslednom kole. Vysvetľuje príčinu pádu: “Musel som na to tlačiť a cítil som sa fajn. Neurobil som nič iné, ale musel som držať plyn, lebo keby som ubral, tak by som havaroval aj tak. Kolo predtým spadol Pol Espargaro a takmer všetci, čo použili asymetrickú gumu.

Som zničený, lebo ná to ide dobre, ale urobil som chybu. Celý tím Ducati pracuje veľmi dobre, ale v prvom rade treba prísť do cieľa.”

 

Sviatok crasherov v MotoGP
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre