Supermoto-rkovanie v D.S. Asfalt, cestné moto

SM

SM

Motorkovanie na motokárovom okruhu je trochu nezvyčajná podoba motoršportu. Väčšina si to spája so supermotom alebo skútrami. Lenže ako je vidieť z tvárí, z reakcií a z neviem čoho všetkého ešte, je to parádne povozeníčko aj na 100+ koňových motorkách. Samému mi to nejde do hlavy. Ale keď sa to páči ľuďom, ktorí jazdia Slovakiaring pod 2.20, tak to nebude úplná somarina.

Za seba môžem povedať, že nahodiť na krosku cestné kola nie je zlá voľba a aj bez akýchkovek iných úprav sa s tým dá fantasticky povoziť. Netreba ani veľa kubíkov, boli sme tam dvaja so 150ccm

dvojtakt

dvojtakt

a krásne sa na tom dá povoziť aj v porovnaní s ostatnými motorkami. Ľahké, obratné. Zákrutu treba fest napáliť, ináč je to kvôli nedostatku točivého momentu úlná “zdechlina” ale to je práve to, čo ja považujem za funfactor #1.

Dajakých 40 jazdcov, z toho hádam aj 10 supermotardov a okruhová Yamaška YZF125. Rozdelené do 3 skupín, vždy po 20 minút. Zápisné je 23E. Akcia bola už 3. krát a chalani sa organizujú cez stránku motoride.sk   

Príležitosť ako sa vyblbnúť na motorke, vyskúšať si plné brzdy, väčší náklon, zabrúsiť slajdre a ponaháňať sa s amatérmi pododbnej vekovej, hmotnostnej a rýchlostnej kategórie. A aj to, že spadnúť z motorky nemusí byť až taká tragédia ako v cestnej premávke.

Okrem motoriek boli aj fešné fotografky, ale moje fotky sú “telefonistické”, a keďže je ich habadej, tak sa mi ich nechcelo ostrihávať.

Romanovi patrí fílendank za nápad a organizáciu.

Supermoto-rkovanie v D.S.
1 vote, 5.00 avg. rating (95% score)

Komentáre