Superprestigio- nový trend Motokros/Enduro, Terén

Motokros je zimná príprava pre mnohých okruhárov. Lenže drážky a skoky sú nebezpečné a oni aj tak vlastne potrebujú trénovať len zákruty, tak si po vzore amerických dirt track upravili motorky. Valentino Rossi, ten si dokonca postavil svoju vlastnú šotolinovú dráhu s ľavými, aj pravými zákrutami.

Španieli si však povedali, že sa nebudú len pozerať ako pribúdajú MX motorky s balónom na prednej vidle, ale že rovno urobia preteky. Zobrali to vo veľkom štýle a z Ameriky si pozvali oválových šampiónov. Proti nim postavili strelcov z MotoGP na čele z najlepším z najlepších Marcom Márquezom (Aleix Espargaro, Alvaro Bautista, Bradley Smith, Hector Barbera, Pol Espargaro, Johann Zarco, Julian Simon, Maverick Viñales, Tito Rabat). MM93 berie súperenie veľmi vážne a aj tu nakoniec bojoval o celkové víťazstvo. Nebál sa ísť do kontaktov, a tak mu to Američan podobným spôsobom vrátil. Vrámci športu.

Divákom sa preteky mimoriadne páčili. Víťaz Brad Baker bol uchvátený atmosférou a  povedal, že sa začne učiť po španielsky, aby rozumel ľuďom a že na rok príde aj keby si to mal zaplatiť sám. No a kvôli úspechu podujatia sa v zákulisí kujú plány ako by sa dali spraviť takéto preteky oficiálne v štýle motokrosu národov.

Superfinále:

1. Brad Baker (USA) KTM
2. Tito Rabat (ESP) Honda
3. Kenny Noyes (USA) Suzuki
4. Aleix Espargaro (ESP) Yamaha
5. José Pedro Gómez (ESP) Yamaha
6. Merle Scherb (USA) Yamaha
7. Dani Ribalta (ESP) Kawasaki
8. Marc Márquez (ESP) Honda

Superprestigio- nový trend
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre