T. Šimko 7.miesto na MS v Bulharsku Motokros/Enduro, Terén

Tomáš Šimko

Tomáš Šimko

5.mája sa šlo druhé kolo majstrovstiev sveta MX3. Martin Kohút je stále zranený, a tak za farby Slovakia Profi Team-u bojoval len Tomáš Šimko. Nešlo mu to vôbec zle- 7. miesto z MS je už výsledok, čo sa píše do kroniky. Pritom je zvláštne, že doma jazdí preteky MX2. Ďalšia zvláštnosť, že aj svet jazdí na sériových tlmičoch White Power, ktoré mu však upravuje podvozkár Dávid Černohous. O Tomášovi sa hovorí, že je špecialista na blato a trošku dáždika na trati mu nespôsobuje vrásky:

Na úvod v sobotu som si musel zvyknúť na motorku KTM350SXF lebo som mal veľmi veľa závodov na 250-ke a nemal som dostatok času natrénovať na 350-ke,  ale trať i

Tomáš Šimko

Tomáš Šimko

motorka mi sadla dobre a kvalifikáciu som vyštartoval na 5. mieste. Dostal som sa na 4. miesto a do konca som skončil na 6. mieste. Bol som veľmi spokojný. Zo soboty na nedeľu v noci popršalo čiže trať sa pekne premočila a tým sa spravili aj koľaje. Trať sa mi o to viac páčila. Prvú jazdu som vyštartoval na 8. mieste a postupne som sa dostal na 6. miesto. Druha jazda taktiež dobrý štart. Asi 25 minút som jazdil na 5. mieste, ale neudržal som za sebou Gercara a Krestinovova a došiel som na 7. mieste. V celkovom hodnotení som bol na 7. mieste s čím som bol veľmi spokojný a teším sa na ďalšie závody MX3 na Ukrajine!

Ďakujem celému tímu Slovakia MX Profi team.”