MX- prvomájová Myjava Motokros/Enduro, Terén

kúsok depa

kúsok depa

Polstoročie organizovania prvomájového myjavského motokrosu si získalo tisíce fanúšikov. Diváci a aj jazdci sem radi chodia. Nielen kvôli atmosfére, peknej trati, ale aj ceny sú vždy také, že sa oplatí prísť dačo vyhrať. Trať na Kamennom kopci je priamo v meste, točí sa okolo Tesca, a to len pridáva akcii na popularite. 6 tisíc divákov a stánky so suvenírmi tu vytvárajú výbornú kulisu, ktorá pripomína motorsport za socializmu, keď chodievali fandiť celé rodiny aj s malými deťmi.
Trať bola perfektne pripravená, na dokreslenie- navláčilo sa sem vyše 300 tatroviek čerstvej, mäkkej hliny.

doktor, sponzor, Žerava a Bučenec

doktor, sponzor, Žerava a Bučenec

V najsilnejšej triede už to nebola až taká jednoznačná záležitosť zahraničných jazdcov ako pred týždňom, keď prvý jazdec so slovenskou licenciou bol na 12. mieste.

Martin Žerava HPmoto vysvetľoval prečo stratil vedenie v druhej jazde: “Moc plynu- chytil som highsider, ma to vykoplo a trochu som si odrel ruku. Nič vážne, hneď som skočil na motorku a pokračoval.” Napriek tomu vyhral obe jazdy.

Marek Sukup Popper Racing99 viedol polovičku druhej jazdy: “Tvrdnú mi ruky. V zime som toho veľa nenajazdil, tak to je teraz cítiť.” Mára sa narodil na Myjave a aj keď býva 5km od hraníc, tu ho každý berie za domáceho jazdca. 3. miesto prvá jazda. Do druhej prišiel Lubor Kaňa zmäkčiť nastavenie tlmičov, aby “necítil každý náraz v rukách” a bolo z toho 2. miesto v cieli.

Čépa si ošaháva trať pred jazdou

Čépa si ošaháva trať pred jazdou

Jiří Čepelák MX  Profi Team Slovakia: “Moc nemusím tieto tvrdé povrchy. Môj agresivny štýl sa na to nehodí. Na pohľad to vyzerá dobre, ale úplne som otrhal gumu a už som prvých nedobehol.” 2. a 3. miesto.

Bol to zážitok sledovať úplne rozdielne štýly týchto pánov jazdcov.
Dobrá správa pre divákov je, že všetci  traja najrýchlejší  idú celý slovenský majstrák. Petr Stloukal dal v prvej jazde holeshot, išiel jak drak a hodnú chviľu stíhal najrýchlejším, ale v druhej ho až tak nebolo vidieť.

Tomáš Šimko MX Profi Team Slovakia suverénne vyhral 250-ky, tak si robil žarty: “Za prvú jazdu by som sa zabil lopatou, ale v druhej už to nebolo zlé.”

Tomáš Šimko

Tomáš Šimko

Dakarista Štefan Svitko ide v rámci tréningu celý šampionát: “Mal som bolesti v ramene, tak som neštartoval v Šenkviciach, ale už je to v poriadku. Idem na 350-ke, aj enduro, lepšie to zatáča ako 450. V druhej jazde som na začiatku urobil pár malých chýb a niekoľkí ma predbehli, ale stihol som sa cez nich dostať.” 5. miesto medzi motokrosármi nie je v takejto konkurencii vôbec zlá vizitka. Ku koncu, keď už všetci spomaľovali kvôli únave, tak Števo si stále držal svoje tempo a zdalo sa, že nemá problém ísť ešte 10 kôl.

Ivan Jakeš

Ivan Jakeš

Vysmiaty Ivan Jakeš bol tesne po operácii ramena, ale aj tak prišiel ukázať seba aj motorky. Ľuďom to bolo jedno, pacient- nepacient, stáli v rade na podpisy ako v školskej jedálni.

Ďalší maród, Martin Kohút stále chodí o barlách po operácii zraneného kolena z Holandska.

Honza Brabec si kvôli zdravotným problémom dal na 2 roky prestávku od motokrosu a stihol si medzitým urobiť pilotný preukaz. Na Myjave skúšal, či by sa predsalen nedalo jazdiť aspoň s 250. O návrate sa hovorí aj v súvislosti s jeho dlhoročným rivalom Tomášom Bučencom, ale ten sa neuskutočnil, hoci sa to čakalo zrovna tu na jeho domácej trati. Sám hovorí: “Rýchlosť mám, ale 30 minút plus 2 kolá je iná pesnička. Nemám ešte dosť najazdené.”

Krč, Poláš, Novocký blahoželanie víťazovi

Krč, Poláš, Novocký blahoželanie víťazovi DP97

Denis Poláš Popper Racing99 žiaril od šťastia: “V Šenkviciach to bolo tak pol na pol- trochu ja a trochu problémy s motorom. Včera ráno o šiestej sme s otcom leteli dať urobiť motor do Čiech. Musel som ísť aj ja, aby som to tam hneď otestoval. Vrátili sme sa neskoro večer, ale oplatilo sa. Ide to! V druhej jazde som nemal až taký dobrý štart, ale niekto vpredu bol široký v zákrute a vytlačil so sebou ďalších na okraj, tak som ich podišiel a v tretej alebo štvrtej zákrute som už bol vo vedení.” Denis ide hladko akoby ani nepridával plyn. Až sa nechce veriť, že sa takto dá vyhrávať. Pritom obe jazdy vyhral s náskokom cez 30 sekúnd, podobne ako Martin Krč pred týždňom. Ten išiel aj Juniorov aj medzi dospelými a boli obavy, že kondične nezvládne toľko pretekov, ale chlapsky si priznal: “Nebolo to tým, vládal som až dokonca, ale nemal som rýchlosť.” Mikrosúboj Šikyňa- Poláš zatiaľ po 4 jazdách 3:1 pre DP97.

Jojo Posluch- radu pred štartom od Bučka sú na nezaplatenie

Jojo Posluch- rady pred štartom od Bučka sú na nezaplatenie

V MX85 vyhral Pavol Repčák pred druhým Tomášom Kohútom (MX Slovakia) a tretím Jaroslavom Antaličom (MX Slovakia) . Jožko Posluch sa po ťažkom páde v Šenkviciach stále sťažoval na bolesti ramena. Tímový kolega z Popper Racing99 Ládik Kolaja to prepálil v úvode druhej jazdy a kvôli chybičkám prišiel o výborné druhé miesto.

Medzi veteránmi nad 40 rokov MX4, zvíťazil Jozef Marenčák (AMK Lovčica). Druhý bol Peter Pipich ( Motoklub Medzibrod) a tretí Kvetoslav Lacko (AMK Tlmače).

Kompletné výsledky aj časy

 

Kasala a Svitko debatujú minútku pred štartom

 

Dodatočne aj jedno profi video od Studio511

 

 

MX- prvomájová Myjava
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre