T. Mišík v Nemecku Asfalt, motokáry

Motor, čo točí cez 20 tisíc, podvozok, ktorý vie dobre nastaviť len málokto, všetko je tak  trikrát rýchlejšie ako v aute a vzdialenosť od súperov je ako v motokrose. Motokáry sú špecifické v tom, že aj keď ich každý berie ako prípravku pre “vyššie” kategórie, tak je veľa jazdcov, ktorí sa ku káram z áut vrátili a ďalší na autá ani nikdy neprestúpili.

Tomáš Mišík

Tomáš Mišík vo Wackersdorfe

Jedným z tých, čo majú s motokárami mnohoročné skúsenosti a nielen z domácich tratí je Tomáš Mišík. Minulý týždeň bol na pretekoch šampionátu KTWB v nemeckom Wackersdorfe. Priniesol si 9. a 5. miesto.

Po dlhom čase sme sa stretli na kus reči a nakoniec bol z toho rozhovor:

T.M.: “Na začiatku to vyzeralo veľmi smutne- ráno sa zobudíme a sneh. Kvalifikáciu presunuli na nedeľu. Bolo nás vyše 60, (Taliani , Portugalci, Francúzi, samozrejme Nemci, Švajčiari a ja) takže to rozdelili na A-B. Do Warm-up sme nastupovali na mokro, ale v meranom tréningu už bolo tak polosucho. Ja som bol v skupine A. Nám to ešte vychádzalo na mokré gumy, ale po 10 minútach už to začalo schnúť a druhá skupina už mala vyjazdenú suchú stopu. Tak som mal 21. meraný tréning- čiže na štarte som po semafor vlastne ani nedovidel 🙂

Racing

Racing

Prvú jazdu som došiel 9., ale druhú už 5. a nakoniec bolo dobre.

Denná teplota vystúpila maximálne po 6 stupňov- vyšiel si z káry a išiel si sa rozmraziť. Závod veľmi pekný, tvrdý by som povedal- káry obité zo všetkých strán. Ďalší závod bude v Chebe. Je tam čisto nová trať pri dialnici. Stavali to 3 roky, ale dráha je fakt na úrovni. Taká dobrá, že si to prenajal aj nemecký seriál KTWB. Jazdia na tratiach po celej Európe. Nemci to majú rozbehnuté.”

pred štartom

pred štartom

Bol tam aj niekto známy?

“Trochu sme boli aj zaskočení, že z našich sa nikto neukázal. V mojej triede boli akurát 3 Česi. Som myslel, že keď sa na Slovensku nejde až toľko pretekov a Wackersdorf je predsalen iba kúsok od českých hraníc…”

Načom teraz jazdíš?

T.M.: “Išli sme na novej značke TBKart. Spokojnosť je, fungovalo to, aj výsledok sa dostavil. Prvý Čech bol za nami 6 miest (smiech) a Slovákov sme nemali. Predomnou už boli vlastne len 2 továrenské tímy. Ako súkromníkovi mi je ťažko sa s nimi zrovnávať. To je predsalen už trochu iná liga.”

A motor?

zahrievanie

zahrievanie

“V Taliansku je teraz taká zvláštna situácia, že si medzi sebou prekupujú jazdcov. A málokto si môže dovoliť platiť 5-6 špičkových pilotov. Len dobrý motorár si za preteky vypýta 5- 8 tisíc Euro. Keď sa to všetko zráta, tak je to celkom slušná suma, ktorú musí ten ktorý výrobca, či už je to Birel, Energy… zaplatiť. Prišli teda nato, že prenájom je lepšie riešenie, a teraz vlastne celé Taliansko (motokárové) funguje na prenájmoch.

My máme motory TM, ale chceme vyskúšať novinku motory Modena. Videl som ich v testoch a dovolím si tvrdiť, že už sú na takej úrovni ako Téemka. Keď je dobrý jazdec, kvalitne nastavený podvozok, tak sa to dá. Najväčší rozdiel je aj tak vždy v medzičlánku, čo tam sedí- to je neskutočne veľa. S motorom dotiahneš 2- 3 desatiny, ale na jazdcovi stratíš sekundu, aj dve. Po rovine idú tie motory už skoro rovnako. Málokto to chápe, každý hovorí motor, motor, ale motor je to najposlednejšie. Samozrejme, že musí ísť, ale dôležitejšie sú prejazdy zákrut, brzdný bod…”

Videl som, že si v tíme nebol sám.

kolegovia

kolegovia

T.M.: “Mali sme malého chlapca od nemeckého predajcu TBkart. Oni začínajú, tak je pre nich každá informácia dôležitá. Nemci a Rakušania, to je iná mentalita. Veľa vzťahov tam funguje na spolupráci. Tí ľudia sú ti neskutočne vďační, keď im pomôžeš, keď vidia, že ich to zrýchli a uľahčí im to veľa roboty, čo už nemusia skúšať. Posunieš im informáciu, ktorá je tebe už síce zbytočná, ale tí ľudia to vedia oceniť. Kdežto na Slovensku to berú ako samozrejmosť.

Aj preto sme sa rozhodli jazdiť všetko vonku. Doma nepôjdem ani 1 pretek. Po prvé nie je kde, Dunajská je na vážkach a v podstate jediná dráha sú Trebatice a tá je v katastrofálnom stave, akurát na ničenie kár. Tie peniaze, čo mám minúť tu, miniem radšej niekde inde. Odveziem sa stokrát lepšie, mám z toho lepší pocit a aj keď prídem za sponzorom a opýta sa ma čo jazdíte, kde jazdíte, ukážte fotky, tak to ináč vyzerá, ako u nás doma, kde sme “traja”.

Reč prišla aj na amatérsky šampionát OpenCup.

T.M.: “By si sa divil koľko z tých amatérov do toho pchá veľa peňazí. Prídu ku mne a vidia nový chladič… Čo to stojí? 600E. Ok. Ja si ho zoberiem. Vidia nový filter- ok, ja si ho zoberiem… Nechá u mňa vyše 1000E, tak mu hovorím, máte peniaze, prečo neskúsite aj nejaké väčšie preteky mimo Slovenska. Je to obrovská škola a uvidíte ako to funguje vo svete.

Prečo zrovna Nemecko?

motokárový areál Wackersdorf

motokárový areál Wackersdorf

T.M.: “To čo jazdíme v Nemecku má obrovskú výhodu, že všetci majú rovnaké podmienky. Príde cisterna s benzínom, príde kamión od Bridgestone. Po každom preteku ide kára na polhodinu do Parc-fermé, pre prípad protestu. Na Slovensku si je každý vedomý, že ich nemá kto kontrolovať.

Ako sa jazdí v Nemecku?

“Teraz vo Wackersdorfe sme boli 20 jazdci v 1 sekunde. Na Slovensku nie je žiadna vyrovnanosť, žiadne súboje. Nemáš sa s kým rovnať, od koho sa učiť. V Nemecku ideš “vláčiky”, po štarte v prvej jazde som predbehol 3 a hneď v 4. zákrute som dostal pecku odzadu, 5 ma podišli a už som zas musel doťahovať. Ošklbané káry, odpredu, odzadu, zboku. Som nevedel, či bola pôvodne zelená, či modrá- od gúm, od

TBkart

TBkart/Tm

plastov… Nárazník na nárazníku a nikto si nedaruje ani centimeter. Tým, že roky jazdím vonku som už na takýto štýl zvyknutý- menšia skulinka, si tam, vopcháš sa. Doma je hneď oheň na streche. Niektorí stále apelujú na to, že motokáry sú nekontaktný šport. To sa ho mám spýtať, či ho môžem predbehnúť? Vyhodiť smerovku, či čo? . Po týchto úvahách ani nemám chuť na Slovensku závodiť. Ako niektorí v štýle “ja idem defenzívnu stopu”. Choď von a urob to 2- 3 zákruty! Vieš čo s tebou spraví? Na konci rovinky pá-pá a budeš kývať spoza gúm.”

Minule si spomínal, že rozbiehaš aj výrobu podvozkov.

TBkart

TBkart

Výroba kár už funguje. Montujeme podvozky TBkart. Komponenty máme doma, chrómované diely nám budú robiť vo Vrábľoch, u kamaráta, čo robí aj veterány. Ide to pomaly, je to finačne aj časovo náročné.. Teraz už aj závody prišli a každý druhý týždeň som v Taliansku. My sme sa podieľali na odľahčení káry a docielili sme to, že od fabrického jazdca sme boli rýchlejší o 6 desatín. Takže spokojnosť tam bola hneď od začiatku.

Zhodou okolností zrovna Tomášovi potvrdili objednávku 30 podvozkov, tak bola nálada ešte lepšia

T. Mišík v Nemecku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Komentáre